Левски Лукойл трети в Балканската лига след пряка битка с Академик Бултекс

снимка: lap.bg

Левски Лукойл спечели директната битка за третото място в Балканската лига, след като се наложи над Академик Бултекс 99 с 89:81. В интересно българско дерби двата тима затвърдиха доминацията на родния баскетбол в надпреварата, тъй като 3 от първите 4 тима в подреждането след редовния сезон са български. Рилски спортист ще е първи или втори, Левски е на третата позиция, а Академик остава 4-и.

"Сините" водеха с 5 точки след първата част - 24:19, след като осъществиха серия от 11:0, но пък Академик се реабилитира накрая на десетте минути и отвърна с поредица от 7:0.

На старта на втория период пловдивчани изравниха за 29:29, а след това направи пълен обрат с бързи атаки и доста агресия в двете фази на играта. Две тройки и забивка на Мартин Дурчев доведоха разликата в полза на гостите до 9, преди отново с тройка Павлин Иванов да прекъсне поредицата. Академик бе безпощаден и водеше с 49:41 на полувремето.

Александър Груев наниза тройка със сирената за край на третата четвърт за 69:70. Четири минути преди края на мача Левски Лукойл поведе с 4 точки, а гостите имаха своите шансове, но не ги оползотвориха. Така 35 секунди преди сирената за край на мача Левски водеше с 5 точки, а впоследствие приключи мача при 89:81.

Левски отбеляза 15 тройки, като Дарил Браянт наниза 24 точки (6/7 от тройката) плюс 5 асистенции за победата, Неманя Милошевич добави 17, а Станимир Маринов - 13, съобщава bgbasket.com. За Академик 18 вкара Мартин Дурчев, а Александър Груев се отчете с 16.