Левски Лукойл се реваншира с разгром в Балканската лига

снимка: lap.bg

Левски Лукойл взе пета победа за сезона в Балканската лига, след като не срещна проблеми срещу черногорския Ибър Рожае за разгромното 95:53.

Двубоите в регионалния турнир се подновиха след паузата за националните отбори, като края на редовния сезон Левски ще изиграе още два домакински мача. Още в четвъртък тимът приема Башкими, а на 13 март играе срещу Академик Бултекс 99, пише bgbasket.com.

Участие в мача срещу Ибър не взеха получилият почивка Станимир Маринов и Джъстин Нокс, като американецът не бе изобщо присъстващ в зала "Универсиада".

"Сините" взеха двуцифрен аванс още преди края на първата четвърт, като само в началните 10 минути десетима играчи на Левски вече се бяха появили на терена. За Ибър пък капитанът Недим Фелец бе отбелязал почти всички точки за тима си през първата четвърт - 14 от 17.

Серия от 18:0 за Левски на старта на втората част на практика предреши нещата, като разликата стигна 27 точки и не падна до почивката. Домакините се радваха на фантастичен процент на стрелба, като за първото полувреме бяха нанизали вече 11 от 17 изстрела. След бързо преминала първа половина от срещата, Левски водеше с 54:26.

В третата част, също преминала бързо, "сините" се откъснаха с разгромен аванс от 38 точки, а в четвъртата поведоха и с 42, при каквато разлика дойде и краят на двубоя - 95:53.

Неманя Милошевич завърши с 20 точки и 10 борби, Божидар Аврамов реализира 16, а Алекс Симеонов и Николай Стоянов добавиха по още 13 точки. Недим Фелец отбеляза 24 точки за Ибър.

Левски Лукойл е на пето място в подреждането с 5 успеха и 5 загуби, докато Ибър е 7-и със само 1 победа и цели 10 поражения.