Левски Лукойл с важна победа в Литва

Българският шампион Левски Лукойл направи решителна крачка за класиране за втория кръг на баскетболната Шампионска лига. "Сините" спечелиха гостуването си в Литва на Шяуляй с 91-79 (23-29, 19-15, 28-29, 21-6) и имат добра преднина преди реванша в събота в София.

Мачът беше много напрегнат и равностоен до последната четвърт докогато домакините бяха напред с 3 точки 73-70. Играта се водеше с променливо надмощие, като и двата отбора успяха в началото да направят дълги точкови серии. На почивката Шауляй водеше с 44-42, а в третата част бяха отбелязано общо 57 точки.

Божидар Аврамов и Христо Захариев поведоха българите в последната четвърт. "Сините" поведоха и постепенно започнаха да увеличават преднината си. Минута преди края тя стана десет точки - 89-79. В нервния завършек нашите вкараха още 2 точки.