Левски Лукойл гризна яко дръвце от Рилецо в Балканската лига

снимка: lap.bg

Рилски спортист нанесе ужасяващо поражение на Левски, при това като гост, със 109-77 в мач от Балканската лига. За Левски това е втора поредна загуба в надпреварата, докато Рилски остава на върха с Блокотехна, като тези два състава вече са недостижими в редовния сезон.

Левски нямаше отговор на съперника без двамата си основни играчи през сезона - Станимир Маринов и Христо Николов, страдащи от грип. В тяхно отсъствие "сините" записаха най-слабия си мач от много време насам и се видя колко много зависи играта им двамата. Всичко за Рилски спортист в двубоя се получаваше - нападение, защита, отличен процент на стрелба, много повече борби, докато домакините в нито един момент не намериха ритъм. Така самоковци взеха реванша за поражението само преди няколко дни в мач от първенството, който обаче бе доста по-завързан.

Рилски спортист започна по-съсредоточено от самото начало и успя да вземе малка преднина, след като Левскивкара едва три точки в първите пет минути. Гостите водеха уверено в началния период, преди три тройки да скъсят дистанцията само до две точки в края му. По-добрата игра на Рилецо в подкошието обаче позволи на самоковци да държат аванс. Въпреки че на старта на втората част те понатрупаха нарушения, доминацията им в тази зона доведе до още по-сериозно откъсване. Разликата скочи до цели 18 точки преди почивката.

След нея нещата изобщо не се подобриха и със страхотните изяви на Шелдън Джетър Рилецо поведе с 25 точки, пише bgbasket.com. С по 4 фаула натежаха двама от гардовете на Левски - Деян Карамфилов и Божидар Аврамов. Кошмарният за "сините" Джетър също се оказа с четири лични нарушения малко преди края на третата четвърт.

Финалната част само допълни към пълния ужас за Левски, като в един момент "сините" изостанаха с невероятните 40 точки. След като игра страхотно, но не успя да спечели мача в Самоков преди три дни, Златин Георгиев бе неудържим сега по цялото игрище.

Четири минути преди края на двубоя Рилски спортист премина границата от 100 точки, а в заключителните моменти Людмил Хаджисотиров пусна в игра и младите си баскетболисти. Златин Георгиев завърши с 21 точки, 7 борби и 4 асистенции за успеха. Шелдън Джетър добави 19 точки а още четирима играчи на Рилецо приключиха с двуцифрен точков актив. Крис Минков с 13 точки бе най-резултатен за Левски.