Левски Лукойл е полуфиналист в Балканската лига

снимка: lap.bg

Левски Лукойл вече е във Финалната четворка на Балканската лига, след като късно снощи надви албанския Тирана с 98:75 в София. Това бе втори мач от 1/4-финалния плейоф, като в първата среща "сините" отново бяха безапелационни. Така за място на финала в престижния турнир тимът на Константин Папазов ще мери сили с македонския Блокотехна.

За пореден път "сините" започнаха слабо, но след първата четвърт затвърдиха добрата си игра от първия мач. Тирана поведе с 5 точки в началото, като след първата част водеше с 25:20. До средата на втората част обаче Левски вече имаше аванс след бърза серия от 12:2. "Сините" завършиха полувремето с 10 точки аванс - 47:37.

Оттам нататък играта на баскетболистите на Тити Папазов потръгна и без проблем скоро преднината бе 26 точки след две невероятни серии. Тирана навакса само 3 за крайното 98:75.

Всички 12 играчи в групата на Левски играха поне по 10 минути и всеки един вкара в коша на съперника. Със 17 точки се отчете Станимир Маринов, а 14 добави Божидар Аврамов. За Тирана Герти Шима реализира 20 точки, но тимът му отпадна безславно от надпреварата.