Левски Лукойл би албанци с 53 точки разлика в Балканската лига

снимка: lap.bg

Левски Лукойл записа четвъртата си победа за сезона в Балканската лига, след като се наложи убедително над СК Тирана със 105:52 в двубой от 9-ия кръг. През миналата седмица "сините" претърпяха две поредни поражения с по над 20 точки разлика, но си го изкараха на албанския тим.

Левски Лукойл бързо взе двуцифрен аванс в началото, като дръпна с 18:8. Серията на "сините" продължи до края на четвъртината и след 10 минути те вече водеха с 27:13.

До края на полувремето разликата набъбна на почти 30 точки, а почивката дойде при 53:26.

В третата част нова серия от 8:0 вече прескочи 30-те, до края ѝ стигна 40 и по същия прогресивен начин в последния период първо стана 50, а след това и 60. Крайният разгром бе регистриран при 105:52.

Джъстин Нокс завърши с 28 точки за успеха. Още четирима играчи на "сините" записаха двуцифрен точков актив. Ендрит Хюсенаголи отбеляза 16 за Тирана.

Тимът на Константин Папазов заема третата позиция в класирането с актив от 4 победи и 5 загуби. Тирана е 5-и с 2 успеха и 8 поражения.