Левски изтръгна трета победа в Балканската лига

снимка: balkanleague.net

Отборът на Левски победи като гост двукратния шампион Галил Гилбоа (Израел) с 82:73 точки в среща от редовния сезон в Балканската лига по баскетбол за мъже.

За възпитаниците на Константин Папазов това бе трета поредна победа в турнира, с която се изкачиха на второ място в класирането.

В основата на успеха на "сините" бе отличната им стрелба от тройката - 60 процента след 15 тройки от 25 опита. Левски загуби именно от Галил Гилбоа на финалите на Балканската лига в последните две години. За израелския тим това бе първо поражение през настоящия сезон.

След оспорвана първа част домакините водеха с 22:18, а в началото на втората преднината им достигна 6 точки - 26:20. Последната силни минута за българските баскетболисти, които направиха серия от 20:0 и стигнаха до обрат - 40:27 2:44 минути преди почивката.

През второто полувреме играчите на Левски продължиха да водят убедително. Най-голямата им преднина бе 17 точки при 68:51 8:48 минути преди сирената.

До края домакините намалиха пасива си, но не успяха да стигнат до нищо повече. Изключително силен мач за Левски изигра Павел Иванов, който вкара 27 точки, от които 6 тройки.

Лайнъл Чалмърс завърши с 18 точки, а Джумейн Джоунс добави 13 точки и 9 борби. За домакините ДиШон Симс реализира 16 точки, а с 14 точки приключи Стю Дъглас.

В следващия си мач от турнира Левски е домакин на Куманово 2009 (Македония) на 10-и декември.