Левски изненада Лукойл Академик

Капитанът Павел Иванов отбеляза 30 точки и спечели пет борби, а "Левски" нанесе първо поражение на "Лукойл Академик" от началото на сезона в НБЛ.

"Левски" победи "Лукойл Академик" с резултат 77:69 (18:17, 20:17, 14:13, 25:22). "Левски" започна с тройка на Алекс Уандие, а първата четвъртина беше изключително оспорвана и далеч от прогнозите преди началото на мача.

След няколко смени на водачеството, шампионите направиха осем точки в края на първата и началото на втората част, за да поведат с 21:17. И точно когато гостите от "Лукойл" започнаха да се съживяват, капитанът Павел Иванов отбеляза нова тройка и "Левски" отново поведе с разлика срещу своите съперници.

До края на третата четвъртина "Левски" поддържаше преднина от пет точки и изходът на мача беше несигурен, а и късата скамейка на няколко пъти губеше мачове за шампионите в последната част, предаде БТА.

Този път обаче нещата не изглеждаха така и игралите в жълто в този мач баскетболисти на "Левски" се мобилизираха именно в края. Тройка на Алекс Симеонов 2:07 минути преди сирената даде на домакините най-голямата им преднина в мача при 11 точки аванс, а срещата просто беше доиграна до крайното 77:69.

Димитър Ангелов добави 16 точки към 30-те на капитана на "Левски", докато Слекс Симеонов завърши мача с 15. За "Лукойл" пък по 16 точки отбелязаха Тери Смит и Даниел Браун. "Левски" е на трето място в генералното класиране на НБЛ, изоставайки с две точки от лидера "Лукойл Академик" и с една от втория в подреждането "Балкан Ботевград".