Левски и Нефтохимик също на полуфинал

Левски и Нефтохимик 2010 (Бургас) се присъединиха към шампиона Дунав 8806 (Русе) на полуфиналите в Националната баскетболна лига за жени. Русенки се класират директно като номер 1 в редовния сезон.

Левски спечели гостуването си на Берое (Стара Загора) с 64:57 точки и спечелиха четвъртфиналната серия с 2:0 победи. "Сините" водеха почти през целия мач. Домакините намалиха пасива си на 2 точки в средата на последната четвърт, но силните им стигнаха само до тук. За Левски се отличи Шарел Алън със 17 точки, 15 борби и 6 асистенции. Христина Иванова вкара 16 точки, а 13 точки и 8 борби завърши Наташа Попович. За домакините Ренета Дикова отбеляза 13 точки, а с 11 точки завърши Зорница Найденова.

На полуфиналите Левски ще играе с Нефтохимик 2010 (Бургас). Отборът на Нефтохимик спечели с 2:0 серията си срещу Рилски спортист (Самоков), след като във втория мач се наложи като гост със 78:73 точки. Баскетболистките от Самоков водеха почти през цялото първо полувреме. Възпитаничките на Петко Маринов стигнаха до обрат след силна третата част, която взеха с 24:15 точки и удържаха преднината си до края. За Нефтохимик силен мач изигра Глория Браун, която се отличи с 20 точки и 12 борби. Борислава Христова добави 19 точки и 12 борби, а Мария Желязкова вкара 13 точки. За домакините Наталия Топалова записа 22 точки и 7 борби, а Цветелина Николова завърши с 21 точки и 5 борби.

В третия мач Хасково 2012 разгроми гостуващия Монтана 2003 със 103:55 (20:20, 40:9, 20:6, 23:20) точки. Резултатът в серията в равен - 1:1 победи. Играе се до две победи от три мача. Третата среща на 5-и април в Монтана. За гостенките поради контузия не игра Радостина Славова, а Олена Самбурска бе в игра около 25 минути. След почивката, когато домакините водеха с 60:29, старши треньорът на Монтана Николай Боруков пусна в игра резервите. За победителките Уолтия Рол реализира 31 точки. Корин Адамс добави 30 точки и 12 борби, а с 23 точки завърши Биджони Рийвс. За Монтана 2003 Милена Томова бе най-полезна с 23 точки и 11 борби.