Левски бие в завръщането на Пламен Илиев

снимка: levski.bg

Левски победи втородивизионния Ботев (Враца) с 2:0 в контролна среща на стадион "Георги Аспарухов". Двубоят беше проследен от трибуните от бившия вече нападател на "сините" Валери Божинов, който вчера подписа с италианския втородивизионен Тернана.

В стартовия състав на домакините започна вратарят Пламен Илиев, който се завърна след 2-месечно лечение на контузия. Илиев вече е възстановен, след като получи фрактура на малката кост на подбедрицата по време на лятната подготовка на отбора на лагера в Правец в началото на юли.

Сред титулярите стартира и Наджиб Амари, който е на проби. Жугурта Амрун-Жужу, Алекси Алар, които също преминават тестов период, се появиха в игра като резерви след почивката. Друг играч на проби Иво Маринов остана на пейката.

Левски стартира добре и откри резултата още в първата си атака. Попадението вкара Мигел Бедоя в първата минута. Испанецът получи пас по тревата от ляво от Мики Орачев и отблизо преодоля вратаря Христо Митов.

След четвърт час игра домакините удвоиха аванса си. Амари центрира от ляво и сложи топката на главата на Валери Домовчийски, който прати топката в мрежата. Ботев стигна до единственото си добро положение след час игра, когато Румен Рангелов проби от дясно, навлезе в наказателното поле и шутира по тревата, но Пламен Илиев изби.

Пет минути преди края пък "сините" можеха да направят победата си класическа. Алар изведе Антонио Аниете в чиста позиция и испанецът засече от десетина метра, но право тялото в резервния вратар Юлиан Левашки, посочва БТА.