Леверкузен продължава възхода при Левандовски

Байер (Леверкузен) победи Нюрнберг с 4:1 като гост и стабилизира представянето си след втори пореден успех под ръководството на Саша Левандовски.

Гостите поведоха с гол от нищото на Емир Спахич, който успя да отправи удар от трудна позиция между куп от играчи и да даде аванс на своите в 16-а минута. Десет минути по-късно Марвин Платенхарт изравни след гол от пряк свободен удар.

Нюрнберг игра добре през първата част, но през второто полувреме тимът от Леверкузен бе господар на терена.

В 48-а минута Себастиан Бьониш направи 2:1, след като Йомер Топрак овладя една топка при едно меле в наказателното поле, подаде вляво на Бьониш и необезпокояван той изведе "аспирините" напред.

В 80-а минута Леверкузен организира бърза контраатака, Хьон-Мин Сон пробяга почти целия терен и пусна към Емир Спахич, който не се притесни да направи резултата 3:1.

Домакините тотално рухнаха след този гол и три минути преди последния съдийски сигнал получиха още един гол. Точен бе резервата Роберто Хилберт, за който това бе първо попадение от четири години насам. Рафаел Шафер не се намеси добре, след това и Платенхарт сгреши притиснат от Щефан Кислинг, за да предостави топката за Хилберт и резултата стана 4:1.

С този успех Байер се задържа на четвъртото място с актив от 54 точки и продължава да се бори за попадане в зона Шампионска лига. "Аспирините" имат само точка аванс пред петия Волфсбург. Нюрнберг пък е предпоследен в Бундеслигата с 26 точки, на една зад мястото даващо право на бараж и на две от спасителната 15-а позиция.