Леверкузен изпревари Дортмунд за второто място

Байер (Леверкузен) поне временно измести Борусия (Дортмунд) от второто място в класирането, след като спечели с 1:0 гостуването си на Херта в Берлин в мач от 13-ия кръг на германската Бундеслига.

Единственото попадение за „аспирините“ реализира националът на Германия Щефан Кислинг в 29-ата минута и то се оказа победно. Така Байер вече е с актив от 31 точки и изпреварва с 3 Борусия, който приема шампиона и временен лидер Байерн (Мюнхен) по-късно днес в голямото дерби на кръга.

За Кислинг пък това бе гол номер 8 до момента през сезона, с което той се изравнява на второ място в класирането при голмайсторите (заедно с Пиер-Мишел Ласога, Ведад Ибишевич и Марио Манджукич), като изостава единствено от Роберт Левандовски (9 попадения).

Шалке се спаси от унизително поражение в гостуването си на Айнтрахт във Франкфурт и стигна до драматично и изстрадано равенство 3:3 на „Комерцбанк Арена“ пред над 50 хиляди зрители.

Гостите от Гелзенкирхен поведоха с 2:0 още до 18-ата минута, но секунди преди края на редовното време губеха с 2:3, след като Айнтрахт осъществи пълен обрат. В крайна сметка Бенедикт Хьоведес успя да изравни в 90-ата минута и да донесе точката на „кралскосините“.

Йоханес Флум си отбеляза автогол в 14-ата минута и изведе Шалке напред, а Жоел Матига направи 0:2 в 18-ата. В 56-ата обаче Флум се реваншира за грешката си по-рано и намали изоставането на домакините на 1:2, а Хоселу с два гола в 61-ата и 68-ата минута успя да маркира обрата – 3:2. Хьоведес все пак подели точките с попадението си за 3:3 в 90-ата минута.

Така Шалке остава на 6-то място в класирането с 21 точки, докато Айнтрахт е далеч по-назад – 15-ти с актив от 11. „Кралскосините“ от Гелзенкирхен изпуснаха шанса да изместят Волфсбург от топ 5, след като „вълците“ записаха равенство 1:1 в гостуването си на Нюрнберг.

Максимилиан Арнолд изведе гостите напред в 39-ата минута, но Даниел Гинчек оформи крайния резултат в 71-ата. Волфсбург е 5-ти в класирането с 22 точки, а Нюрнберг е с 8 на предпоследната 17-та позиция.

В други мачове от съботния следобед Айнтрахт (Браушвайг) загуби с 0:1 от Фрайбург, а Аусбург победи с 2:0 Хофенхайм.