Леванте шокира Севиля като гост

снимка: levanteud.com

Леванте победи като гост Севиля с 3:2 в среща от 21-ия кръг  на футболното първенство на Испания.

Победата на гостите донесе Симао Мате с гол в 75-а минута, а Севиля допуска първо поражение в последните си девет двубоя.

Вратарят на Леванте Кейлор Навас отново показа, че е един от най-добрите в Испания, след като направи доста спасявания и  дори отрази дузпа на Иван Ракитич.

Коке откри резултата за Севиля в 26-а минута след пас на  Витоло, но Давид Барал изравни от дузпа четири минути по-късно.

В 58-а минута Ракитич пропусна дузпа, но десет по-късно  направи 2:1 с 10-ия си гол за сезона. Той се възползва от  центриране на Хосе Антонио Рейес.

Лукас Винтра изравни за Леванте в 71-а минута, а в 75-а  Симао Мате направи 3:2 и донесе успеха на своя тим.

Двата отбора доиграха мача с намалени състави, след като  Никос Карабелас от Леванте и Хайме Самперио от Севиля получиха  червени картони в добавеното време.  Валядолид победи с 1:0 гостуващия Виляреал и сложи край на  серията от три поредни успеха на гостите.

Единственото попадение в мача отбеляза Хесус Руеда, който бе точен с глава в 40-а минута след центриране на италианеца  Фаусто Роси. За Валядолид това бе четвърти успех от началото на сезона.

Тимът вече има 19 точки и се изкачи на 17-о място в класирането. Виляреал остава на пета позиция с 37 точки. Валенсия и Еспаньол завършиха 2:2, като всичките попадения  паднаха пред първите 45 минути.

За домакините се разписаха Пако Алкасер в 7-а и Хонас в 32-а минута. За гостите точни бяха Джон Кордоба в 3-а и Серхио Гарсия от  дузпа в 45-а минута.

В класирането начело е Реал (Мадрид) с 53 точки и мач  повече, на две точки пред Барселона и Атлетико (Мадрид). Барселона е домакин на Малага по-късно днес, а Атлетико  гостува на Райо Валекано.