Леванте излезе четвърти след победа над Депортиво

Отборът на Леванте победи с 2:0 като гост Депортиво Ла Коруня и излезе на четвърта позиция в испанското първенство.

Леванте измести от четвъртото място, даващо право на участие в квалификациите за Шампионска лига, тима на Малага, който вчера завърши 0:0 с Осасуна.

Намиращият се в отлична форма нигериец Обафеми Мартинс откри резултата в полза на Леванте пет минути преди почивката. Домакините имаха отлична възможност да изравнят в 55-а минута, когато реферът даде втори жълт и червен картон на Педро Лопес за игра с ръка и отсъди дузпа в полза на Депортиво.

Рики обаче пропусна от бялата точка. В 70-а минута съдията изравни численото равенство на терена, след като показа червен картон на вратаря на Депортиво - Даниел Арансубия. Осем минути преди края Хосе Хавиер Баркеро оформи крайното 2:0 за Леванте.