Лева и Байерн заклаха поредната жертва, на милиметри са от титлата (резултати)

снимка: twitter.com

Байерн (Мюнхен) унижи пореден съперник в Бундеслигата и е само на една крачка от спечелването на поредна титла на Германия. Баварците сразиха у дома предпоследния в класирането Хамбургер с 6:0 и отново дръпнаха на втория Шалке с 20 точки. С хеттрик за тима на Юп Хайнкес се отчете Роберт Левандовски, два гола вкара Франк Рибери, а името си сред голмайсторите записа и Ариен Робен.

Баварците поведоха още в 8-ата минута, когато Рибери бе изведен сам срещу вратаря Кристиан Матения, премина покрай него и отбеляза за 1:0. Само 4 минути по-късно точен бе и Левандовски с дежурното си попадение, което дойде след центриране от Кимих, а полякът наниза кълбото в мрежата с глава.

В 19-ата Алаба получи перфектен пас в пеналта и свали топката за връхлитащия от втора позиция Левандовски, който вкара втория си гол в мача и уби интригата.

След полувремето беше ред и на Ариен Робен да се разпише, а в 81-ата Франк Рибери вкара втория си гол за 5:0 след хубав пас на Хави Мартинес.

В 86-ата Роберт Левандовски можеше да оформи хеттрика си, но пропусна дузпа. Той обаче се реваншира и наниза трето попадение за крайното 6:0 в 90-ата.

Така Байерн (Мюнхен) има 66 точки и е на първо място в Бундеслигата, като се нуждае от само още 2 победи до края на сезона, за да стане шампион. Хамбургер пък продължава борбата за оцеляване. Тимът на Бернд Холербах е на предпоследната 17-а позиция с 18 точки и е на 7 от спасителния бряг.