Лестър остави Арсенал без победа навън

Отборът на Арсенал допусна второ равенство в трети мач от английската Висша лига, след като днес "топчиите" завършиха 1:1 при визитата си на новака Лестър.

Алексис Санчес изведе "топчиите" напред с първия си гол в английския футбол, но малко след това рекордната покупка на "лисиците" Хосе Улоа възстанови равенството на "Кинг Пауър Стейдиъм".

През втората част отборът на Лестър дори можеше да стигне до трите точки, но отново Хосе Улоа и резервата Джейми Варди пропуснаха изгодни шансове.

Така Арсенал събра актив от пет точки след първите три кръга, което оставя "артилеристите" на седма позиция във временното класиране. Лестър пък спечели едва втората си точка от началото на кампанията, заемайки място в долната половина на таблицата.

По този начин Арсенал остава и без спечелена победа като гост от началото на сезона, имайки предвид равенството 2:2 с Евертън в предишния кръг.

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер постави Яя Саного на върха на своята атака, докато Алексис Санчес, Месут Йозил и Санти Касорла започнаха пред двамата вътрешни халфове Аарън Рамзи и Матийо Фламини. Матийо Дебюши, Пер Мертезакер, Лоран Косчиелни и Начо Монреал стартираха в отбрана пред вратаря Войчех Шчесни.

Дейвид Нюджент и Хосе Улоа оглавиха атаката на „лисиците“ в днешния ден, докато Шлуп, Кинг, Хемънд и Марез започнаха в средната линия на домакините.

4110802

Резултатът на „Кинг Пауър Стейдиъм“ бе открит след 20 минути игра, когато Арсенал разпечата пазената от Каспер Шмайхел врата.

Санти Касорла успя да изведе Яя Саного на чиста позиция, а не особено сполучливият опит за удар на нападателя бе отклонен от Шмайхел. Топката обаче попадна право в Алексис Санчес, който нямяше как да сбърка от чиста позиция, бележейки първия си гол в английската Висша лига – 0:1.

Радостта на „топчиите“ обаче не трая дълго, защото само две минути по-късно Лестър успя да възстанови равенството. Джефри Шлуп успя да центрира отлично в пеналтерията на Арсенал, където Хосе Улоа бе оставен напълно непокрит. Аржентинският реализатор насочи кълбото с глава и прониза Шчесни за 1:1.

Минути по-късно Арсен Венгер трябваше да извърши принудителна смяна, след като Лоран Косиелни получи травма. Мястото на французина бе заето от младока Калъм Чембърс.

До почивката до нови попадения не се стигна, а отборът на Арсенал трудно успяваше да пробие добре организираната защита на Лестър.

Втората част стартира с напрежение пред вратата на гостите, но ударът с глава на Нюджент не затрудни Шчесни. В 54' обаче защитата на Арсенал сбърка, а „лисиците“ като по чудо не успяха да осъществят пълен обрат. Хосе Улоа направи за смях Калъм Чембърс и се озова очи в очи с Шчесни, но опитът за техничен завършек на аржентинеца намери външната част на мрежата.

4110799

Две минути по-късно Касорла центрира прецизно в пеналтерията на Лестър, но ударът с глава на Рамзи бе спасен от Каспер Шмайхел.

В 66' Арсенал отново опита да излезе напред в резултата, но и този път Яя Саного не демонстрира ефективност в атака. Младият французин засече с глава ново центриране на Касорла, но без да постигне желания резултат.

Постепенно двубоят започна да навлиза във финалните си двадесет минути, а Арсенал така и не стигаше до желания втори гол. В 72' Касорла пробва да стреля от дистанция, но изстрелът му бе блокиран. В 74' Алексис центрира опасно, но Морган отново изпревари Саного. Три минути по-късно таранът напусна игра, отстъпвайки мястото си на Лукас Подолски. Санти Касорла също напусна терена, а Арсен Венгер заложи на Алекс Окслейд-Чембърлейн.

4110797

И докато "артилеристите" всячески опитваха да пробият защитата на Лестър, седем минути преди края домакините дори можеха да спечелят мача. Резервата на "лисиците" Джейми Варди бе в основата на чудесна контраатака за Лестър, която завърши именно с негов изстрел в очертанията на вратата. Войчех Шчесни обаче бе на мястото си и успя да отрази.

До края на срещата футболистите на Арсенал така и не успяха да наложат натиск над своя съперник, а домакините от Лестър видимо не се затвориха, също опитвайки да стигнат до пълния комплект точки. Нови попадения обаче не паднаха, а двата тима до голяма степен заслужено разделиха по един пункт в днешния ден.