Лестър изпепели Юнайтед с невъзможен обрат и спорно съдийство

Манчестър Юнайтед допусна втора загуба в английската Висша лига от началото на сезона, след като днес "червените дяволи" допуснаха немислим обрат при визитата си на Лестър и загубиха с драматичното 3:5 в среща от петия кръг на първенството.

Малко след почивката воденият от Луис ван Гаал отбор имаше два гола преднина за 1:3, но до края на срещата "лисиците" сътвориха един от най-запомнящите се обрати в своята история, печелейки сблъсъка с атрактивното 5:3.

Сред главните действащи лица на "Кинг Пауър" бе и реферът Марк Клатенбърг, чийто спорни решения до голяма степен порязаха гостите. Клатенбърг отсъди две дузпи в полза на Лестър, като и в двата случая останаха сериозни съмнения за правотата на арбитъра. Манчестър Юнайтед обаче също не си помогна особено в ситуацията, след като момчетата на Ван Гаал допуснаха цели четири гола в разстояние на само 21 минути.

Робин ван Перси, Анхел Ди Мария и Андер Ерера бяха точни за гостите, докато на два пъти за Лестър се разписа аржентинският реализатор Хосе Леонардо Уйоа. Естебан Камбиасо пък отбеляза първия си гол във Висшата лига, докато по веднъж се разписаха още Дейвид Нюджент и Джеймс Варди.

Така Манчестър Юнайтед остана със само една победа в първите пет мача от новия сезон - при домакинството на К.П.Р., като тимът от "Олд Трафорд" не успя да увеличи твърде скромния си засега актив от едва 5 точки. Това смъкна Юнайтед на 12-а позиция във временното класиране, имайки предвид, че Лестър се изкачи до 6-о място с днешния си успех.

Суперзвездите в нападението на Манчестър ЮнайтедРадамел Фалкао, Уейн Рууни и Робин ван Перси бяха сред титулярите на мениджъра Луис ван Гаал. Капитанът трябваше да оперира зад гърба на двамата нападатели, като за първи път тимът на Юнайтед излезе на терена в такава конфигурация още от първата минута. Испанският национал Хуан Мата бе пренебрегнат и остана на пейката, като Ван Гаал изпълни плана си да използва Рууни по-скоро като плеймейкър на терена, отколкото като чист нападател.

Най-скъпият трансфер в Премиършип Анхел ди Мария също бе сред титулярите на „червените дяволи“, като в халфовата линия личаха имената още на Андер Ерера и Дейли Блинд. В защита бяха подредени Тайлър Блакет, Рафаел да Силва, Маркос Рохо и Джонатан Евънс, а на вратата по традиция бе Давид де Хеа.

Двама бивши футболисти на Юнайтед започнаха в стартовия състав на Лестър – Ричи де Лает и Дани Дринкуотър, а Каспер Шмайхел бе на вратата на домакините. Най-титулованият играч на Лестър отново бе Естебан Камбиасо, а в схемата 4-5-1 единствен нападател на тима бе Хосе Уйоа, който е и рекордната покупка на Лестър през лятото и вече имаше три гола в първите 4 мача.

Резултатът в Лестър бе открит след 13 минути игра, когато Робин ван Перси отбеляза първия си гол за сезона във Висшата лига. Радамел Фалкао направи отлично включване по левия фланг на атаката и центрира отлично за холандския реализатор, който с глава не остави шансове на Каспер Шмайхел - 0:1.

4114688

Само три минути по-късно "червените дяволи" успяха и да удвоят резултата, а феноменално попадение във вратата на "лисиците" отбеляза Анхел Ди Мария. Аржентинският национал получи подаване от Уейн Рууни и с изящен прехвърлящ удар остави на място Шмайхел, удвоявайки аванса на 20-кратните шампиони - 0:2.

Това обаче далеч не отчая домакините, които сториха най-доброто, което можеха в случая, а именно - да отговорят светкавично на получения удар. Само минута по-късно Лестър съумя да намали изоставането си, възползвайки се от лоша игра в защита на "червените". Джейми Варди преодоля съпротивата на Рохо и центрира от самата аутлиния, а аржентинската звезда на "лисиците" Леонардо Уйоа с глава върна новаците в двубоя - 1:2. За южноамериканеца това бе и четвърто попадение във Висшата лига от пет изиграни двубоя до момента.

4114696

След точно половин час игра се стигна до неприятен момент за Луис ван Гаал, който трябваше да извърши принудителна смяна в своя състав. Централният бранител Джони Евънс не бе в състояние да продължи участието си в сблъсъка, което и наложи влизането в игра на Крис Смолинг.

До почивката двата тима значително намалиха темпото, позволявайки на феновете на "Кинг Пауър" да си вземат глътка въздух преди началото на втората част.

Втората част стартира силно за Манчестър Юнайтед, като съвсем малко раздели Радамел Фалкао от първи гол с червената фланелка. В 49' Тигъра получи топката пред вратата на Лестър и с прецизен изстрел я насочи зад гърба на Каспер Шмайхел, но за негов малшанс кълбото кацна право върху напречната греда на вратата.

Малко след това воденият от Луис ван Гаал отбор все пак възстанови преднината си от два гола в срещата. Анхел Ди Мария може би опита да шутира към вратата, но отиграването на аржентинеца се превърна в асистенция, защото Андер Ерера технично отклони топката в очертанията и за трети път постави Каспер Шмайхел на колене - 1:3.

Между 62' и 65' обаче се стигна до кошмарни минути за Манчестър Юнайтед, след като Лестър успя за отрицателно време да възстанови равенството.

4114697

Начало на това даде Дейвид Нюджент, който в 62' намали след спорна дузпа, отсъдена в полза на домакините. Варди се строполи на земята след лек контакт с Рафаел, а реферът Марк Клатенбърг прецени, че бразилският бранител е извършил нарушение.

Дейвид Нюджент бе безкомпромисен от бялата точка, намалявайки пасива на "лисиците" - 2:3.

Само две минути по-късно Лестър съумя и да изравни резултата, връщайки се след наглед загубен мач на "Кинг Пауър". Естебан Камбиасо стреля след карамбол около наказателното поле на Манчестър Юнайтед, бележейки първия си гол в английската Висша лига и изправяйки трибуните на крака - 3:3.

В 73' Ван Гаал направи промяна и извади Фалкао за сметка на Аднан Янузай, но само три минути по-късно Лестър бе отборът, който можеше да излезе напред в резултата. Дринкуотър спечели двубоя с Анхел Ди Мария и намери Анди Кинг, чийто изстрел премина на сантиметри от лявата странична греда на пазената от Де Хеа врата.

Десет минути преди края Луис ван Гаал вече трудно вярваше какво се случва на "Кинг Пауър", защото груба грешка на Хуан Мата доведе и до пълен обрат в двубоя. Испанският национал загуби непростимо топката в средата на терена, което и доведе до смъртоносна контраатака на "лисиците". Джеймс Варди бе изведен очи в очи с Давид де Хеа, като нападателят на Лестър не сбърка и хладнокръвно реализира за 4:3.

Кошмарът за Манчестър Юнайтед в днешния следобед продължи с пълна сила, защото само няколко минути по-късно Лестър получи правото да изпълни и втора дузпа в своя полза. Тайлър Блекет фаулира Джеймс Варди в наказателното поле на "дяволите" и бе изгонен от Марк Клатенбърг, но и този път останаха съмнения, че нападателят на Лестър е извършил нарушение в атака. Зад топката застана Леонардо Уйоа, който хладнокръвно реализира втория си гол в срещата, покачвайки на 5:3.

4114703

Въпреки, че вече бяха толкова близо до крайния успех и до обрат, който феновете им никога няма да забравят, футболистите на Лестър продължиха да преследват и шести гол в мрежата на Де Хеа. В 87' "лисиците" отново настъпиха газта в предни позиции, а резервата Джефри Шлуп за малко не намери целта с премерен изстрел с левия крак.

И до края на двубоя Манчестър Юнайтед така и не успя да се съвземе от шокиращия развой на събитията, докато Лестър уверено и със самочуствие доигра сблъсъка, зарадвайки феновете си с изумителен обрат над именития си съперник.