Лестър громи по пътя към титлата

Лестър направи поредна ключова стъпка към спечелването на Висшата лига. В домакинството си от 35-ия кръг „лисиците” се наложиха с категоричното 4:0 над състава на Суонзи, което ги доближи още по-близо до мечтаната първа титла в тяхната история.

Въпреки отсъствието на своя водещ реализатор Джейми Варди, играчите на Клаудио Раниери за пореден път демонстрираха изключителния си отборен дух и напълно надиграха днешния си съперник.

Рияд Марез откри резултата още в 10-ата минута за радост на пълните трибуни на „Кинг Пауър Стейдъм”. Алжирският национал се възползва от груба грешка на капитана на гостите Ашли Уилямс и с прецизен удар вкара първия си гол в от декември насам.

Леонардо Уйоа удвои преднината на домакините в 30-ата минута, засичайки с глава центриране на Дани Дринкуотър. Аржентинският нападател направи преднината на своя тим класическа с втория си гол в мача в 60-ата минута.

Крайното 4:0 оформи влезлият като резерва Марк Олбрайтън в 85-ата минута. Благодарение на днешния си успех Лестър събра актив от 76 точки, на 8 пред втория Тотнъм.

Утре „шпорите” приемат Уест Бромич в последен мач от кръга и при евентуална загуба на лондончани, Клаудио Раниери и компания ще могат да триумфират още в следващия кръг – при визитата си на Манчестър Юнайтед.