Леганес обърна Барса за 69 секунди, Реал също се посрами

Грандът Барселона се изложи яко срещу аутсайдера в испанската Примера Дивизион Леганес. Каталунците загубиха с 1:2 при гостуването си на “Бутарке” в среща от междинния шести кръг, като допуснаха два гола в рамките само на 69 секунди. Филипе Коутиньо даде преднина на Барса в 12-ата минута, но попадения на Набил Ел Зар (52) и Оскар Родригес (53) обърнаха срещата.

До края на срещата каталунците така и не можаха да се опомнят, пролича си и умората от неделната среща с Жирона, когато около час играха с човек по-малко. Така за последните два кръга Барса е взела само една точка от наглед леснопреодолимите Жирона и Леганес.

В същото време Реал М също стъпи накриво. "Кралете" бяха разгромени с 0:3 от Севиля. Андалусийци решиха всичко още през първата част, когато забиха попаденията. После Реал нямаше как да реагира и срещата се доигра.

Реал и Барса все пак водят в класирането след 6 кръга с по 13 точки.