ЛеБрон изведе Кавс на финал на Изток, Фили измъкна мач от Бостън (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Кливланд Кавалиърс разби Торонто Раптърс със 128:93 в четвърта среща от полфиналния плейоф в Източната конференция. Кавс се класираха на финала за четвърта поредна година, след като затвориха серията с 4-0 победи.

За мнозина това е изненадващо, тъй като Торонто изигра много силен сезон и завърши като победител в редовната част на кампанията на Изток. Играчите на Дуейн Кейси обаче не се противопоставиха на ЛеБрон и компания в нито един мач от серията и отпаднаха безславно.

Именно ЛеБрон изведе "кавалерите" до разгромния успех със своите 29 точки, 8 борби и 11 асистенции. Кевин Лав напомни за себе си с 23 точки, а Кайл Корвър наниза 4 тройки от 5 опита и вкара общо 16.

За Раптърс най-резултатен бе Йонас Валанчунас, който влезе от пейката и вкара 18 точки, а ДеМар ДеРоузън и СиДжей Майлс вкараха по 13, което се оказа крайно недостатъчно.

Така Кавс е на финал и чака Бостън Селтикс, за да повтори битката за титлата на Изток миналата година. Тогава ЛеБрон и компания биха с 4-1 и се класираха на големия финал, който загубиха от Голдън Стейт Уориърс.

Междувременно, Бостън Селтикс остава на една победа от финала в Източната конференция. "Келтите" водеха с 3-0 успеха, но снощи Филаделфия измъкна победа със 103:92 у дома.

Дарио Шарич вкара 25 точки, за да даде още надежди на Фили, докато ТиДжей МакКонъл и Бен Симънс вкараха по 19. Австралийският гард добави към актива си и 13 борби, а Джоел Ембийд завърши също с дабъл-дабъл от 15 точки и 13 отскочили топки.

За "келтите" на Брад Стивънс Джейсън Тейтъм вкара 20 в пореден силен мач от серията, а Маркъс Морис наниза 17 от пейката. Бостън може да се класира на финала на Изток след два дни, когато играе у дома.