ЛеБрон и Грифин с чудовищни мачове в НБА

Маями Хийт прекрати серията си от три поредни загуби, след като у дома надиграха Вашингтон Уизърдс с 99:90 в нова силна вечер на ЛеБрон Джеймс, който се бори с Кевин Дюрант за званието "най-полезен играч" (MVP) в НБА

"Горещите" спечелиха най-вече заради силната си защита в последната четвърт, след като изпуснаха двуцифрен аванс през второто полувреме.

Дуейн Уейд обаче изригна с 13 точки в 4-ата част, а Крис Бош и ЛеБрон продължиха със силните си изяви, докато Джон Уол беше спрян в нападение и не отбеляза нито една точка в заключителните 12 минути.

Така след три поредни загуби Хийт отново са близо до Индиана Пейсърс в челото на Източк, като при две победи в следващите мачове Уейд и компания ще се изравнят с големия си съперник.

В двубоя ЛеБрон Джеймс беше изключително ефективен (10/15 стрелба, 3/4 стрелба за три точки), отбеляза 23 точки и към тях добави 8 асистенции и 7 борби. Уейд и Бош вкараха по 22 точки всеки. За гостите Марчин Гортат вкара 14 точки и овладя 18 борби.

Лос Анджелис Клипърс пък продължават да са сред най-добрите отбори през 2014 година, след като Крис Пол и компания спечелиха срещу Финикс Сънс у дома със 112:105.

Блейк Грифин записа страхотен двубой, като вкара 14 от 16 опита за стрелба и финишира с 37 точки. Той обаче натрупа фаулове в края и в герой се превърна Крис Пол, който вкара два решаващи коша в края при опита на "слънцата" да обърнат срещата.

Той записа пореден дабъл-дабъл - 17 точки и 11 асистенции. Дани Грейнджър пък записа най-добрия си мач след трансфера, отчитайки се с 14 точки, 2 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки за 23 минути на терена.

Засега Клипърс остават на 4-о място, като имат само една загуба повече от третите Хюстън. Финикс падна под чертата на отборите, които участват в плейофите.