Лампард отново блести в голово шоу на Манчестър Сити

Носителят на трофея Манчестър Сити се класира за четвъртия кръг на Кепитъл Уан Къп, след като тази вечер "гражданите" разгромиха с 7:0 гостуващия Шефийлд Уензди на своя "Етихад".

По два гола за Сити реализираха Франк Лампард и Един Джеко, докато веднъж се разписаха Яя Туре от дузпа, Хесус Навас и младокът Хосе Анхел Поцо.

Гостите от Шефийлд играха известно време и с човек по-малко след изгонването на Камил Саяте.

Героят от срещата с Челси Франк Лампард стартира сред титулярите на Манчестър Сити, докато Фернандиньо партнираше на бившия английски национал в ролята на вътрешен халф. Джеймс Милнър, Яя Туре и Хесус Навас стартираха пред двамата в средата на терена, а единствено Един Джеко действаше като изнесен по-напред в предни позиции.

Шефийлд Уензди разчиташе на наситена халфова линия от петима футболисти, като единствено Гари Мадине действаше в ролята на острие в схемата на Стюърт Грей.

4115303

Изненадващо на почивката отбелязани голове на „Етихад“ нямаше, въпреки, че домакините създадоха няколко добри шанса пред вратата на бившия английски национал Крис Къркланд. В 18' новото попълнение Елиаким Монгала дори можеше да отбележи първия си гол със синята фланелка, но изстрелът на французина след корнер срещна гредата.

Всичко на „Етихад“ обаче се промени през вторите 45 минути, когато „гражданите“ натиснаха газта и бързо успяха да откажат своя съперник.

Начало на предстоящата голеада даде Франк Лампард, който се разписа във втори мач в разстояние на само няколко дни. Още в 47' халфът се възползва от центриране на Милнър и от близка дистанция протегна крак за 1:0.

Само шест минути по-късно Един Джеко удвои след асистенция на Хесус Навас, а след около 60 секунди гостите съвсем рухнаха. Самият Хесус Навас блесна с прекрасен пробив в пеналтерията на Уензди и с мощен удар препарира вратаря за 3:0.

В 59' ситуацията на гостите съвсем се влоши, след като в 59' Камил Саяте фаулира Франк Лампард в наказателното поле, за което той бе и изгонен от игра. Дузпата бе изпълнена от Яя Туре, който преодоля Къркланд и покачи на 4:0.

В 66' Манчестър Сити за малко не стигна и до пети гол, но гредата помогна на гостите след изстрел на Джеймс Милнър. Минута по-късно отново халфът бе близо до попадение, но и този път английският национал нямаше късмет.

До пети гол все пак се стигна в 77', когато Един Джеко вкара второто си попадение в двубоя. Босненецът засече прекрасно центриране на Коларов и покачи на 5:0, не оставяйки шансове на Крис Къркланд.

До края на двубоя "гражданите" добавиха и още два гола към актива си, след като първо Франк Лампард покачи на 6:0, а след това и младият Хосе Анхел Поцо отбеляза първия си гол за клуба за крайното 7:0.