Лацио унищожи високо летящия Фиорентина (ВИДЕО)

Лацио съсипа впечатляващата серия на Фиорентина от началото на 2015-та година и срази с 4:0 „виолетовите“ на стадион „Олимпико“ в предпоследния мач от 26-ия кръг на Серия А. „Орлите“ отчаяно се нуждаеха от подобен успех, за да затвърдят прогреса си в класирането и да се вкопчат още по-здраво в битката за място в зона „Шампионска лига“.

Наситеният календар на отбора на Винченцо Монтела най-накрая даде негативно отражение на представянето на тима и след 9 победи и 4 ремита в последните 13 мача на всички фронтове Фиорентина се сгромоляса с гръм и трясък.

Резултатът бе открит още в 6-ата минута от Лукас Билия, който от воле на границата на наказателното поле прати топката неспасяемо в мрежата на Нето, след като защитата на „Ла Виола“ не успя да изчисти цели два пъти кълбото след центрирания от двата фланга.

В 65-ата минута бразилската звезда на домакините Фелипе Андерсон нахлу в наказателното поле отляво и Ненад Томович се видя принуден да го спъне, след като бе преодолян безкомпромисно. Реферът правилно отсъди дузпа за Лацио, която Антонио Кандрева реализира без проблеми, макар и не в стил „Паненка“, както направи с последния си 11-метров наказателен удар при победата над Удинезе с 1:0 на 15-ти февруари – 2:0 за Лацио.

В 75-ата минута съсредоточените в предни позиции играчи на Фиорентина съвсем изоставиха собствената си половина и Кандрева подхвана убийствена контраатака, завършила с диагонален негов шут от десетина метра. Нето успя да избие, но прати топката на пътя на Мирослав Клозе, който с глава на празна врата нямаше как да сбърка при добавката – 3:0.

Безмилостните домакини не спряха дотук и се възползваха още веднъж от по-добрата си физическа кондиция, като нова контраатака в 85-ата минута бе завършена също с точен изстрел от страна на Клозе – 4:0.

Водещият голмайстор на световни първенства за всички времена се разписа и в миналия кръг при победата с 3:0 като гост на Сасуоло, като със седем попадения в Серия А вече изостава само от Стефано Маури на върха в клубната ранглиста по този показател (германският стрелец има общо 10 попадения през сезона).

Лацио събра 46 точки и се изравни с Наполи на третото място в класирането, след като тимът на Рафаел Бенитес в неделя вечер за втори път в кампанията позволи на Интер да осъществи частичен обрат от 0:2 до 2:2.

Фиорентина с 42 пункта остава на пета позиция, като същият актив има и Сампдория, победил в събота с 2:0 Каляри. „Виолетовите“ записаха едва второ поражение в 15 мача през 2015-та година, след като на шести януари изненадващо отстъпиха на Парма, а оттогава се намират във внушителна форма и постигнаха ключови успехи като 1:0 над Интер на „Меаца“, 2:0 над Рома и 2:1 над Ювентус за Купата и 2:0 над Тотнъм в Лига Европа.