Лацио и Тотнъм разделиха точките на "Олимпико"

снимка: Guliver/Getty Images

Римският гранд Лацио запази лидерската позиция в група J на Лига Европа, след като днес "небесносините" завършиха наравно 0:0 при домакинството си на Тотнъм на "Стадио Олимпико" във Вечния град.

Така Лацио събра актив от 9 точки след 5 мача, докато вторият Тотнъм разполага със 7. Трети с 5 точки е гръцкият Панатинайкос, докато последен е Марибор с 4.

Още в началото на срещата гостите от Лондон бяха близо до откриване на резултата, но попадение на Гарет Бейл бе отменено поради спорна засада. Уелсецът бе изведен очи в очи с с Маркети, преодоля стража и отбеляза, но страничният съдия вдигна флага. Повторението обаче остави съмнения относно решението му.

Домакините отговориха подобаващо, а Уго Лорис бе принуден да покаже класата си. Френският национал с мъки парира бомбен изстрел на Кристиян Ледесма, като имаше късмет да види как топката каца на горната греда в последствие.

Три минути по-късно отново Гарет Бейл изтормози Маркети с нещо средно между удар и центриране, но вратарят на Лацио реагира и отрази.

През втората част домакините имаха по-добри шансове за отбелязване на победно попадение, но късметът не бе с "орлите". В 60' Козак от състава на домакините получи отличен шанс да открие, но останал очи в очи с Уго Лорис, таранът стреля неточно.

Осем минути преди края Лацио отново бе близо до първи гол, но и този път Тотнъм се измъкна. Киани стреля с глава по посока мрежата, но Уго Лорис реагира брилянтно и спаси точката за лондончани.