Лацио и Интер продължават да летят високо (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Лацио размаза Сасуоло с 6:1 на "Стадио Олимпико" и записа пета победа от началото на сезона в Серия "А". Римските "орли" изоставаха в резултата, след като Доменико Берарди ги наказа от дузпа в 27-ата минута, но това само разяри играчите на Симоне Индзаги и те разбиха съперника през втората част.

Луис Алберто изравни в 45-ата минута и даде тласък за пълния обрат в срещата. След само 11 минути Стефан де Врай вкара с глава след центриране от корнер на Луис Алберто. Самият испанец вкара за 3:1, а Марко Пароло с два гола разпердушини гостите. Крайното 6:1 оформи Чиро Имобиле в 81-ата минута от дузпа. Така италианският нападател наниза 9-ия си гол в шампионата от началото на сезона и изостава само на 1 от лидера Пауло Дибала от Ювентус.

Лацио е на 4-а позиция с 16 точки, като изостава на 5 от лидера Наполи. Сасуоло пък продължава да гравитира над зоната на изпадащите. Тимът на Кристиан Буки е 17-и с 4 пункта.

Иначе друг от топотборите на Ботуша - Интер, се измъчи при гостуването си на опашкаря Беневенто. "Нерадзурите" все пак успяха да издържат на натиска на домакините и затвориха мача при 2:1 в своя полза. Марсело Брозович наниза две попадения в рамките на 3 минути - от 19 до 22. Първо той вкара с глава след центриране на Кандрева, а след това изпълни брилянтен пряк свободен удар, за да покачи на 2:0.

В 42-ата минута Марко Д'Алесандро върна интригата, но това не бе достатъчно за изравняване. Така Беневенто продължава да търси усилено първата си точка и, логично, тимът е последен със 7 загуби. Интер пък е втори с 19 пункта, но Юве може да изпревари "нерадзурите" още тази вечер, а условието е да не загуби при гостуването си на Аталанта.