Лацио бе разчекнат от Залцбург (резултати от Лига Европа)

Австрийският шампион и носител на купата на страната Залцбург обърна у дома Лацио и го разби с 4:1 в реванша им от четвъртфиналите на Лига Европа. Така „червените бикове“ от града на Волфганг Амадеус Моцарт наваксаха пасива си от два гола след загубата с 2:4 в Рим и с общ резултат 6:5 се класираха за полуфиналите на турнира.

През първата част нито един от двата тима не успя да превърне в гол някое от положенията си, но след почивката съперниците предложиха на феновете страхотен спектакъл.

Голмайсторът на „орлите“ Чиро Имобиле (55) се разписа след асистенция на Луис Алберто и изведе гостите напред в резултата. По-малко от 60 секунди по-късно Мунас Дабур (56) изравни след подаване на Ябол.

Истински шок настъпи за италианския тим в рамите на само четири минути. Амаду Хайдара (72) направи пълен обрат след пас на Валон Бериша, а кореецът Хий-Чан Хванг (72) направи резултата 3:1, при който домакините вече имаха предимство заради двата си гола на чужд терен. Щефан Лайнер (76) пък тотално шокира гостите след асистенция на Андре Рамальо.

До края на мача лациалите опитаха всичко по силите си да вкарат втори гол и да стигнат поне до продължения, но Залцбург не се пропука в отбрана и заслужено се класира на полуфиналите в надпреварата, пише блиц.