КВК Габрово спечели първия 1/4-финал за Купата на ЦЕВ

снимка: sport-gabrovo.com

КВК Габрово (Габрово) постигна трудна победа с 3:2 (25:23, 14:25, 25:23, 23:25, 15:13) гейма срещу гостуващия турски тим Мили Пиянго (Анкара) в първи четвъртфинален мач от втория по сила европейски клубен турнир за Купата на ЦЕВ.

Срещата, която беше изключително оспорвана, продължи 2:14 часа и се игра пред 2 хиляди зрители в зала "Орловец".

Двата отбора спечелиха по два гейма, а в решителния тайбрек българите поведоха с 13:10. Гостите изравниха, но все пак играчите на Любомир Герасимов успяха да отбележат следващите две точки и да стигнат до успеха.

Най-резултатен за домакините бе Станислав Петков с 29 точки, 18 точки добави Минчо Минчев.

За гостите силни игра македонецът Никола Гьоргиев, който реализира 35 точки.

"Имаше елементи, в които ги надигравахме, най-вече в атака. Те обаче играха много добре в защита и спасяваха отлично. Радвам се, че се борехме до край и че момчетата показаха мъжество и характер и успяха да победят", коментира Герасимов след мача.