КВК Габрово се сбогува с Купата на CEV

снимка: sport-gabrovo.com

КВК Габрово отпадна от турнира за купата на CEV, след като в четвъртфинален мач-реванш загуби с 1:3 като гост на турския Мили Пиянго Анкара.

Домакините поведоха след лесно 25:11 в своя полза, но след това габровци се върнаха в двубоя след 25:21.

Решителен за крайния изход на срещата се оказа третият гейм, спечелен драматично от турците с 27:25.

В четвъртата част превъзходството беше изцяло на страната на Мили Пиянго и турският състав спечели с 25:19 и крайното 3:1.

Станислав Петков от КВК Габрово беше най-резултатен в срещата с 20 точки. Никола Гьоргиев от домакините също завърши с 20 точки.

В следващия кръг на турнира отборът от Анкара ще играе срещу румънския Томис Констанца, където треньор е Мартин Стоев.