КВК Габрово допусна инфарктен обрат в Европа

снимка: sport-gabrovo.com

Отборът на КВК Габрово допусна драматична загуба в първия 1/8 финален двубой с белгийския Префаксис (Менен) от турнира за Купата на CEV, информира sport-gabrovo.com. Двубоят продължи 2 часа и 9 минути и приключи при резултат 3:2.

30 точки на Станислав Петков и 27 на Минчо Минчев се оказаха недостатъчни за габровския тим да спечели мача, който се игра в зала "Шиервелде" в Рьозеларе.

Момчетата на треньора Любомир Герасимов водеха с 0:2 , но допуснаха пълен обрат. Все пак Костадин Стойков и съотборниците му спечелиха точка в Белгия, която може да се окаже много ценна за класиране в следващата фаза.

Габровският тим беше догонващ в първата част, но успя да обърне резултата в края и да се наложи с 24:26, след което използва инерцията и напълно надигра състава на Префаксис във втората с 18:25.

Третият гейм беше копие на първия. Белгийците водеха с четири точки, но КВК Габрово изравни след второто техническо прекъсване и излезе напред с 2. Този път обаче домакините извадиха по-здрави нерви в края и след 25:23 намалиха резултата – 1:2.

В четвъртия гейм волейболистите на Префаксис също демонстрираха психика и успяха да стопят пасив от четири точки, от 11:15 до 16:16. Седем точкови блокади на "зелено-черните" и повечето допуснати грешки от страна на гостите доведоха до обрат - 27:25, и мачът трябваше да бъде решен в тайбрек.

Петата част беше равностойна и резултатът се движеше точка за точка. За съжаление крайната отиде в актива на домакините и след 15:13 Префаксис спечели мача с 3:2.

Избраниците на треньора Ален Дарден поставиха добре блокадата си и превъзхождаха габровския тим в този елемент с 19 срещу 10. Впечатляващите 10 блокади и общо 20 точки в мача реализира капитанът Йеле Синесаел. 5 блока и 14 точки записа Драган Радович, а най-резултатен с 21 точки за Префаксис беше Альоса Урнаут.

Станислав Петков завърши с 30 точки в мача (3 аса, 2 блокади и 53% ефективност в атака). Минчо Минчев записа 27 (3 аса, 2 блока, 49% в атака), а с 12 се отчете Костадин Стойков. 4 блока и общо 9 точки реализира Иван Власев.

Любо Герасимов заложи в стартовия състав на Станислав Петков, Иван Власев, Краси Гайдарски, Коце Стойков, Минчо Минчев, Николай Кичуков и Добри Иванов. Още в първия гейм Добри Димитров замени Кичуков и остана на терена до края. Стоян Вулджев влизаше като смяна на Коце Стойков, а Костадин Гаджанов замени Гайдарски в четвъртия и петия гейм. Игрови минути и в петте части записа и Атанас Митев.

Любопитен е фактът, че по подобен сценарий се разви и първият мач на белгийския тим от 1/16 фаза на турнира, срещу австрийския хотВолейс (Виена). В него Префаксис обърна домакинския си двубой от 0:2 до 3:2, а в последствие се наложи във Виена с 3:1, за да продължи напред.

Разбира се, сега надеждите са, че КВК Габрово ще направи поправки във втората част от сценария и ще успее да елиминира отбора от Менен в зала "Орловец". За целта е необходима победа с 3:0 или 3:1. При 3:2 и двата състава ще съберат по 3 точки и ще се играе решителен "златен гейм".

Реваншът е във вторник, 10-ти декември, в зала "Орловец" и волейболистите на КВК Габрово ще се нуждаят повече от всякога от подкрепата на своя осми играч – публиката.