Квалификант изхвърли Рафаел Надал от турнира в Пекин

Световният номер 2 Рафаел Надал отпадна на четвъртфиналите на силния турнир на твърди кортове в столицата Пекин с награден фонд 3,75 милиона долара.

Испанецът, който се завърна на корта след 3-месечно отсъствие заради контузия, загуби от квалификанта Мартин Клижан (Словакия) със 7:6(7), 4:6, 3:6 за 2:37 часа.

Надал взе първия сет след повече от час игра с 9:7 точки в тайбрека, въпреки че водеше с 5:3. При 2:2 в началото на мача заваля дъжд и срещата беше спряна за няколко минути, за да бъде спуснат подвижния покрив на корта.

Испанецът направи пробив за 2:1 във втората част, след което го затвърди, но загуби пет от следващите шест гейма.

В третия сет Клижан загуби подаването си и отстъпваше с 2:3, но взе четири поредни гейма и стигна до най-голямата победа в кариерата си. 2

8-годишният Надал е победител в турнира в китайската столица през 2005 година.

В спор за място на финала Клижан ще срещне номер 3 Томаш Бердих (Чехия), който победи осмия поставен Джон Иснър (САЩ) с 6:1, 6:4 за 74 минути.