Купа на Германия: Резултати на Волфсбург и Дортмунд

Волфсбург и Борусия (Дортмунд) се пребориха за място на полуфиналите в турнира за Купата на Германия във вторник вечер.

Волфсбург – Фрайбург 1:0 (Родригес 71-д) (видео и подробности вижте НА ТОЗИ ЛИНК)

Борусия (Дортмунд) – Хофенхайм 3:2 след продължения (1:0 Суботич 19, 1:1 Фоланд 21, Фирмино 28, Обамеянг 57, 3:2 Кел 108) (видео и подробности вижте НА ТОЗИ ЛИНК)

Волфсбург - Фрайбург 1:0

„Вълците“ са основен претендент за второто място в Бундеслигата и съответно за директно участие в Шампионска лига следващия сезон, като продължават към 1/4-финалите и в турнира Лига Европа.

Единственото попадение в срещата отбеляза Рикардо Родригес от дузпа в 71-ата минута.

4137661

От зимната пауза насам Волфсбург е отборът с най-много спечелени точки в първенството и съответно в най-добра форма - тимът вече има 15 победи, 3 равенства и само 1 загуба на всички фронтове през 2015 година.

Борусия (Дортмунд) - Хофенхайм 3:2 (след продължения)

Сезонът на Борусия (Дортмунд) може да не се окаже пълен провал, след като тимът все пак се класира на полуфиналите в турнира за Купата на Германия, елиминирайки с 3:2 след продължения Хофенхайм на стадион „Сигнал Идуна Парк“.4136896

Възпитаниците на Юрген Клоп осъществиха обрат от 1:2 до 3:2, като победният гол в 108-ата минута на Себастиан Кел бе истински шедьовър.Борусия е десети в Бундеслигата и след отпадането от Шампионска лига, единственият шанс за спасяване на сезона е именно турнирът за Купата.