Купа на България: Добруджа показа шампионски дух и ще играе финал след нов рецитал срещу Монтана

снимка: start-photo.bg

Отборът на Добруджа (Добрич), който по-рано през сезона спечели златните медали в родната волейболна Суперлига Сами-М, се класира и за финала в турнира за Купата на България, след като победи Монтана с 3:1 (25:21, 25:22, 22:25, 25:18)

Така в своебразен реванш от мача за златните медали в първенството, играчите на Мирослав Илиев отново победиха възпитаниците на Петър Шопов.

Въпреки звездната селекция и имена като Тодор Алексиев и Теодор Тодоров в състава си, тимът на Монтана не успя да покаже задружие на игрището, а именно това направи шампионът на България.

Единствено в третия гейм символичните домакини изпуснаха предимството си в гейма, след като позволиха изравняване, въпреки че имаха три точки актив. В една от ситуациите и нервите на Мирослав Живков не издържаха и той си позволи остри реплики към съдийската комисия, за което получи червен картон.

Така утре "зелените" ще защитават трофея си от миналата година, като могат и да запишат Златен дубъл.

От 18:00 часа днес ще се игиграе и другият 1/2-финал в надпреварата, като един срещу друг се изправят тимовете на Нефтохимик 2010 (Бургас) и Марек Юнион Ивкони.