Късна драма срещу Хърватия качи "Трите лъва" на трона

Късна драм снощиа на Уембли преобърна групата на смъртта в Лигата на нациите. Англия победи с 2:1 Хърватия, като обратът дойде в последните минути на срещата. Над всички бе капитанът на Англия Хари Кейн, който записа асистенция и вкара победния гол за победата на „Трите лъва“.

Двубоят бе изключително зрелищен, като крайното класиране постоянно се променяше според резултата. През първото полувреме англичаните изпуснаха много чисти голови положения, докато хърватите контраатакуваха.

Първият гол падна в 57-тата минута, а точен бе Андрей Крамарич след разбъркване в полето на англичаните. В следващите минути те натиснаха и в 78-тата минута Хари Кейн успя да прати топката на голлинията, а Джеси Лингард я бутна за 1:1.

При този резултат Англия изпадаше, а групата печелеше Испания. Звездата на Тотнъм обаче каза последната си дума. В 84-тата минута след центриране Хари Кейн направи пълния обрат пред пълния Умебли.

Така Англия спечели групата със 7 точки и се класира за полуфиналите на новия турнир, а финалистът от Световното първенство ще играе през следващото издание в Група Б.