Късна драма донесе успех на Тунис над Алжир (ВИДЕО)

Тунис победи Алжир с минималното 1:0 в голямото Северноафриканското дерби от група D на Турнира за купата на Африканските нации.

Двата тима изиграха нервен и оспорван мач, като тимът на Алжир бе малко по-добрият на терена, но футболистите на Вахид Халилходжич така и не успяха да стигнат до попадение във вратата на своя противник, което в крайна сметка се оказа фатално за тях.

За Алжир цял мач игра бившият страж на ЦСКА и Славия Райс Мболи, който на няколко пъти се отличи с вещи намеси, но бе безпомощен в първата минута на даденото от съдията продължение, когато Юсеф Мсакни вкара страхотен гол след изключително изпълнение.

Така Алжир, който е един от фаворитите за излизане от групата, остана на последно място в нея след първите мачове.

В другия двубой по-рано днес пълният със звезди тим на Кор д'Ивоар не без усилия се наложи с 2:1 над Того. В този двубой също имаше драма, след като победния гол за „слоновете" отбеляза футболистът на Арсенал Жервиньо две минути преди последния съдийски сигнал.

На „Роял Бафокрнг" в Рустенбург двубоят започна лошо за отбора на Тунис, който бе принуден да прави принудителна смята след само 15-тина минути игра, след като Исам Джемаа получи травма.

Алжир държеше инициативата през първите 45 минути, но не успя да оползотвори създадените ситуации пред Моез Бен Черифа. В самия край на полувремето Сабер Калифа пък можеше да открие за Тунис, след като се измъкна от защитата на „пустинните лисици", но Райс Мболи се намеси отлично.

Втората част бе по-оспорвана и интересна, макар че отново повечето положения бяха за тима на Халилходжич. Едно от най-чистите дойде в 70-та минута, когато страховит удар на Гедура от разстояние с мъка бе отразен от Черифа.

Пет минути по-късно Хамди Харбауи излезе сам срещи Мболи след грешка на Карл Меджани в отбраната на Алжир, но стражът излезе и скъси ъгъла на нападателя на Тунис и той не успя да намери противниковата мрежа.

В края на двубоя и двата тима имаха претенции за дузпи и точно, когато изглеждаше, че точките ще бъдат споделени дойде драмата.

В първата минута на даденото от съдията продължение защитата на „пустиннуте лисици" се пропука отново, този път фатално. Юсеф Мсакни успя да финтира двама бранители пред наказателното поле на Мболи и с прецизен удар прати топката неспсяемо в горния ляв ъгъл на вратата му, донасяйки пълния успех на Тунис.