Късметът този път донесе само точка на Борусия

Отборите на Хофенхайм и Борусия (Дортмунд) завършиха наравно 2:2 в мач от 16-ия кръг на германската Бундеслига.

Головете за домакините отбелязаха Свен Шиплок ('17) и Кевин Фоланд ('37), а за „жълто-черните“ точни бяха Обамеянг ('44) и Лукас Пишчек ('67).

Отново късметът покри възпитаниците на Клоп, като това особено си пролича при първото попадение на тима. След равенството Борусия остава на трета позиция с 32 точки, но пък Байерн, който е лидер в класирането, е на цели 12. Хофенхайм пък остава в средата на таблицата със спечелени 18 точки.

Още в самото начало на двубоя Воланд отправи силен изтрел, но Лангерак успя да уволи топката.

В 10-ата минута гол на Борусия пък бе отменен. Ройс подаде към Якуб Блачиковски, който прати топката в мрежата на Хофенхайм. В самата ситуация Левандовски бе в засада и се опита да играе с топката и заради това съдията отмени попадението, неприемайки претенциите на гостите.

В '17 Хофенхайм поведе в резултата. След хубав пробив Роберто Фирмино подаде към Шиплок, а последният не остави шансове на Лангерак.

Осем минути по-късно домакините бяха близо до второ попадение, но удар на Еуген Полански срещна гредата, за щастие на всички от Дортмунд.

Все пак в '37 Хофенхайм удвои преднината си. Кевин Фоланд успя да се разпише след подаване на Себастиан Руди.

Минута преди края на първата част пък възпитаниците на Юрген Клоп успяха да намалят преднината на домакините. Пиер-Емерик Обамеянг се разписа с удар от близко разстояние, след като стражът Йенс Граал изпусна топката при центриране от корнер.

През втората част Дортмунд вложи големи усилия да изравни резултата и усилията им бяха възнаградени в 67-ата минута. Удар на Лукаш Пишчек бе отразен от вратаря на домакините, но при добавката защитникът не сбърка и направи 2:2.

До края на двубоя и пред двата отбора се откриха възможности да спечелят, но пропуски лишиха и двата тима от трите точки.