Късен гол спаси Базел от загуба срещу Стяуа (ВИДЕО)

снимка: fcb.ch

Отборите на Базел и Стяуа не излъчиха победител и завършиха наравно - 1:1 в мач от група “Е” на Шампионската лига, игран на стадион “Санкт Якоб Парк” в Базел.

Българският национал Иван Иванов започна като титуляр и остана на терена цял мач за домакините. Той приключи срещата с жълт картон, който получи в края на първото полувреме.

Базел бе много близо до изненадваща загуба срещу румънския гранд, след като изоставаше в резултата до самия край, но гол на Джовани Сио в даденото от главния съдия продължение на мача спаси точката за домакините.

В другия мач от групата Челси се наложи над Шалке с класическото 3:0.

След равенството със Стяуа Базел запази шансове да се класира за осминафиналите. Швейцарците са на трето място с актив от 5 точки. Челси е лидер с 9 пункта, следван от Шалке със 6. На последното четвърто място е Стяуа с 2 точки.

Гостите от Букурещ откриха резултата след 17 минути игра, а точен бе Фиедерико Пиовакари, който се възползва от чудесно извеждащо подаване на Лукаш Шокала и хладнокръвно преодоля вратаря на Базел за 0:1.

До края на мача домакините се хвърлиха в атаки, но те се разбиваха в добре организираната защита на Стяуа.

Базел все пак успя да стигне до изравнително попадение в самия край на мача. Валентин Щокер центрира в наказателното поле, където най-съобразителен бе Джовани Сио, който оформи крайния резултат - 1:1.