Късен гол попари "Анфийлд"

снимка: Guliver/Getty Images

Мърсисайдският колос Ливърпул записа първо равенство в групите на Лига Европа за този сезон, след като "червените" завършиха 2:2 при домакинството си на швейцарския Йънг Бойс.

Домакините имаха аванс от едно попадение до самия край на срещата, но в 88' Зверотич от тима на Йънг Бойс попари "Анфийлд" с изравнително попадение. Преди това Джонджо Шелви и Джо Коул бяха вкарали за мърсисайдци, докато Бобадийя бе отбелязал за гостите.

Така Ливърпул все пак остава на втора позиция със 7 точки, колкото има и състава на Йънг Бойс. Така именно тези два тима ще определят кой ще продължи към елиминациите заедно с руския Анжи, който по-рано днес се наложи над Удинезе.

Мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс остави Стивън Джерард, Луис Суарес, Джо Алън и Рахийм Стърлинг на пейката, докато място сред титулярите получиха Усама Асайди, Сусо, Джо Коул и Джордан Хендерсън. Джерард, Суарес и Стърлинг се появиха в игра през втората част на двубоя.

През първата част Ливърпул надигра своя съперник, но успя да отбележи само едно попадение, дело на Шелви в 33'. Халфът се възползва от точно центриране на Джо Коул и отбеляза за 1:0.

След почивката двубоят на "Анфийлд" стана далеч по-резултатен, като зрителите видяха нови три гола. В 52' Йънг Бойс изравни резултата, а точен бе Раул Бобадийя. Аржентинецът стреля силно към пазената от Рейна врата и матира испанския страж за 1:1.

Двадесет минути преди края Ливърпул отново излезе напред в резултата, когато точен бе Джо Коул. Бившият английски национал завърши атака, преминала през Луис Суарес и Стивън Джерард, извеждайки "червените" напред.

Мърсисайдци вече се виждаха победители в мача, преди обаче швейцарците да нанесат нов удар. Зверотич попари домакините, след като бе изпуснат от отбраната на Ливърпул и с топовен шут от повече от 20 метра не остави шанс на Рейна.