Крузейро увеличи преднината си на върха в Бразилия

снимка: Guliver/Getty Images

Боливийският нападател Марсело Морено отбеляза своя 13-и гол в бразилското първенство, с който помогна на Крузейро да победи като домакин втория в класирането Интернасионал с 2:1 в среща от 26-ия кръг.

Крузейро вече има 9 точки преднина на върха в класирането и добри позиции да защити титлата си. Полузащитникът Маркиньос също беше точен за домакините в 34-а минута, които играха пред повече от 51 хиляди зрители на "Стадио Минейрао".

Морено се разписа след 20 минути игра. За Интернасионал точен беше Алекс в 56-а минута. Крузейро пропусна дузпа чрез Вилиан пет минути преди гола на Интернасионал в началото на второто полувреме, но постигна 17-а победа за сезона.

Водени от бившия бразилски вратар Дида и от аржентинския плеймейкър Андрес Д'Алесандро Интернасионал спечели четири от последните си пет мача. Д'Алесандро уцели гредата след пряк свободен удар.

12 кръга преди края на сезона Крузейро има 56 точки начело в класирането, а Интернасионал е втори с 47 точки. Третият Сао Пауло има 46 точки, след като победи с 1:0 като гост Гремио. Гостите губят за пръв път в последните си девет мача и остават пети в подреждането.

Отборът, който е воден от бившия селекционер на Бразилия Луис Фелипе Сколари, не беше допускал гол повече от 850 минути. Легендарният 41-годишен вратар Рожерио Сени се разписа от дузпа в 55-а минута пред повече от 40 хиляди зрители в Порто Алегре.

Атлетико Минейро прекрати серията си от четири победи след поражение с 1:3 като гост на Крисиума. Бившият бразилски нападател Фред отбеляза гол за тима на Флуминензе, който завърши 1:1 с Баия. На стадион "Маракана" в Рио де Жанейро Робиньо донесе победата на Сантос над Фламенго, който е воден от Вандерлей Люксембурго.

Ботафого се смъкна на предпоследното място след поражение с 1:2 от Витория. Всички мачове от кръга се изиграха в петък и събота, тъй като днес в Бразилия има президенски избори. В петък осемкратният шампион Палмейрас победи с 4:2 Чапекоензе.