Крузейро се доближи до титлата в Бразилия

снимка: cruzeiro.com.br

Крузейро победи с 2:1 у дома Ботафого в двубой от 32-ия кръг на бразилското първенство и направи нова важна крачка към спечелване на титлата.

Нападателят Маркиньос откри резултата само пет минути след началото на мача на стадион "Минейрао", а левият бек Егидио се разписа в 15-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар.

Гостите достигнаха до почетно попадение в добавеното време на срещата чрез автогол на Лео. Крузейро има актив от 64 точки, с 5 повече от намиращия се на второ място състав на Сао Пауло, който победи с 2:1 при гостуването си срещу аутсайдера Крисиума.

Едсон Силва и Алан Кардец се разписаха във всяко полувреме за гостите, а между двете попадения точен за Крисиума беше Соуса, посочва БТА. Не трета позиция шест кръга преди края на сезона е Интернасионал.

Отборът от Порто Алегре победи трудно с 2:1 като гост срещу Сантос и има 56 точки до момента. Четири отбора са с актив от по 54 точки. Това са Флуминензе, Атлетико Минейро, Коринтианс и Гремио.