Крул е петият вратар звезда на Мондиал 2014

Вратарят на Нюкасъл Тим Крул се превърна в герой за холандския национален отбор с включването си на четвъртфинала с Коста Рика, специално за да пази по време на изпълненията на дузпи.

Великолепният план на треньора Луис ван Гаал да смени Яспер Силесен с Крул в 120-ата минута на напрегнатия двубой с „лос тикос“ проработи и стражът на „свраките“ спаси ударите от бялата точка на Брайън Руис и Майкъл Уманя.

Така Крул стана петият вратар на Световното първенство 2014, който се превръща в ключова фигура за отбора си, макар да не получи приза за „играч на мача“. Анкетата сред феновете в официалния сайт на ФИФА се прави на базата на изявите на футболистите в рамките на редовното време.

4100635

Преди Крул, четирима други голкипъри приковаха погледите на целия свят към себе си с блестящите си изяви. Стражът на Коста Рика Кейлор Навас на два пъти бе избиран за „играч на мача“ - в осминафиналния сблъсък с Гърция и в четвъртфиналите с Холандия.

4095319

Преди него вратарят на Мексико Гийермо Очоа стана звезда със спасяванията си при нулевото равенство с Бразилия в груповата фаза, а и с отличния си мач срещу Холандия, макар „ацтеките“ да отпаднаха драматично на осминафиналите.

4099771

Вратарят на ЦСКА Райс М'Боли направи отлично впечатление още в груповата фаза с фланелката на Алжир и бе избран за играч на мача с Германия, независимо че Бундестимът преодоля „пустинните лисици“ с 2:1 след продължения.

4099711

Американският голкипър Тим Хауърд пък постави рекорд с 16-те си спасявания на осминафинала между САЩ и Белгия и провокира хакери да го провъзгласят за министър на отбраната в "Уикипедия".

Любопитното е, че само отборът на Крул от гореизброените вратари не е отпаднал от Мондиал 2014, но пък Яспер Силесен вероятно ще продължи да бъде титуляр в състава на Луис ван Гаал.