Кросби вдъхнови Питсбърг за бой над Рейнджърс

Патрик Шарп вкара хеттрик при победата на Чикаго като гост с 5:3 срещу Ню Джърси в Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

Останалите две попадения за победителите бяха дело на Патрик Кейн и Мариан Хоса, докато Дънкън Кийт се отличи с три асистенции. Един от головете на Шарп, както и попаденията на Кейн и Хоса бяха реализирани само за четири минути в третия период, а след тях Блекхоукс поведе с 4:1.

Вратарят Анти Раанта направи 24 спасявания пред голлинията на гостите. Патрик Шарп вече има 25 попадения през сезона в полза на лидера в НХЛ. Марек Зидлички се разписа на два пъти за Девилс, а един път точен беше Анди Грийн.

Това е второ поражение в редовното време за Ню Джърси в последните девет двубоя, посочва БТА.

Сидни Кросби вкара един гол и подаде две асистенции за победата на Питсбърг с 5:2 у дома срещу Ню Йорк Рейнджърс. Марк-Андре Флъри се отличи с 33 спасени шайби на вратата на домакините. Юси Йокинен прекъсна дълга голова суша, разписвайки се на два пъти в мрежата на Рейнджърс.

Крис Куниц също беше точен на два пъти за победителите. Матс Цукарело и Райън МаКдона бяха точни за Ню Йорк в третия период. Водачът в Източната конференеция Питсбърг има 10 победи в последните си 12 двубоя срещу Ню Йорк Рейнджърс.

Тампа Бей спечели с 2:0 като гост срещу Калгари. Ондрей Палат и Никита Кушеров се разписаха в полза на победителите, а вратарят Бен Бишъп спаси 19 удара в четвъртия си мач без допуснат гол през шампионата.