Кросби вдъхнови "пингвините" за нов успех

Сидни Кросби вкара 19-ия си гол през сезона, като само 6 минути преди края прекърши гостите от Торонто с второ попадение. Питсбърг се наложи с 3:1 над Торонто в среща от първенствоно на НХЛ и увеличи аванса си на 10 точки на върха в дивизия Метрополитен.

Кросби взе пас от центъра на Паскал Дюпюи и прониза вратаря на гостите Джонатан Берние, за да увеличи личната си сметка на 47 точки. Другите два гола за Пингвините вкараха Крис конър и Брандън Сътър. Евгений Малкин пък беше един от основните играчи на отбора, които пропуснаха срещата заради лека травма.

Морган Райли вкара първото си попадение в НХЛ изравнявайки резултата за гостите в началото на втория период.

Коди Чечи вкара победния гол за Отава, с който канадския тим победи Сейнт Луис с 3:2 след продължения. Чечи овладя отбита шайба, напарви лъжливо движение и прониза вратаря на гостите Брайън Елиат в 3:59 минута на допълнителното време.

В редовното време за Отава се разписаха Боби Райън и Жан-Габриел Паго. Сенаторите са чак 6-и в Атлантическата дивизия, докато Сейнт Луис е на 2-о място в Централната, на 5 точки от лидера Чикаго.

Пол Щастни вкара два гола и подаде за още два при успеха на Колорадо с 6:2 над Далас, а Ерик Джонсън и Андре Беноа също се разписаха в резултатния втори период в полза на победителите. След два поредни разочароващи сезона Лавината в момента е на 3-о място в Централната дивизия с 45 точки.

Ивандър Кейн се върна след месец лечение на разтежение на прасеца и вкара победния гол за Уинипег, който успя да се наложи над Калъмбъс с 3:2 като гост. Вратарят на победителите Ал Монтоя спаси 22 удара, а другите две попадения вкараха Марк Шийфеле и Брайън Литъл. И двата отбора обаче са на дъното на своите дивизии, информира БТА.