Кристиано вкара в Примера и спаси Реал от нов резил (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Реал (Мадрид) удари Малага с 3:2 на своя "Сантяго Бернабеу" в двубой от 13-ия кръг на Примера дивисион. "Кралския клуб" повеждаше на два пъти в резултата, но гостите съумяваха да върнат паритета. Така се стигна до 76-ата минута, когато звездата на домакините Кристиано Роналдо вкара втория си гол в Примера този сезон и реши спора между двата тима.

Реал отново игра колебливо, макар да сътвори много шансове, които бяха отразени от блестящия страж на гостите Роберто. Той хвана и дузпа на Кристиано, но португалецът бе точен при добавката.

В 9-ата минута "Белия балет" поведе в резултата след гол на Карим Бензема. Марсело центрира към Роналдо, който стреля с глава и уцели гредата, а при добавката френският му съотборник вкара с глава на празна врата. В 18-ата обаче гостите отговориха. Диего Ролан се възползва от добро центриране, овладя на гърди и простреля Кико Касийя между няколко бранители в бяло.

В 21-ата минута Каземиро отново поведе "кралете". Той засече центриране от корнер на Тони Кроос и с глава прониза Роберто.

През втората част Малага гледаше по-често към вратата на Касийя и успя отново да изравни. Това се случи в 58-ата минута, когато Гонсало Кастро порази вратата на Реал за 2:2.

Колебливите домакини успяха да си изпросят дузпа в 76-ата минута след фаул срещу Лука Модрич в наказателното поле. Зад бялата точка застана Роналдо. Ударът му бе отразен от Роберто, но при добавката стражът на Малага нямаше какво да стори и така Реал стигна до победата с 3:2.

Тимът на Зинедин Зидан съкрати пасива си спрямо лидера Барселона на 7 точки и продължава да е на трета позиция с 27 пункта. Малага пък остава на 18-а позиция с едва 7 точки.