Кристиано дочака гола и измъкна Реал от пореден провал (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Кристиано Роналдо вкара първия си гол за Реал (Мадрид) в Примера дивисион този сезон, за да измъкне "белия балет" от трудното гостуване на Хетафе. Шампионът на Испания и Европа се наложи с 2:1 на "Колизеум Алфонсо Перес" в двубой от 8-ия кръг на шампионата. Роналдо се нуждаеше от цели 28 удара, за да отбележи този сезон. Той пропусна първите 4 мача на тима си заради наказание, но след това страдаше от голова суша.

Карим Бензема поведе "Кралския клуб" в 39-ата минута. Френският нападател бе изведен от защитник на Хетафе, който направи лош шпагат. Бензема технично премина още един съперник, след което разстреля Висенте Гуайта за 1:0.

В 56-ата минута обаче Реал бе на път да допусне нов провал. Хорхе Молина бе изпуснат от Серхио Рамос в наказателното поле и успя да добута топката във вратата на Кико Касийя.

Реал (Мадрид) показа класа, като затегна обръча около пеналта на домакините и търпението помогна на тима на Зинедин Зидан в 85-ата минута. Тогава Иско намери Кристиано, а португалецът скъса мрежата на Гуайта, за да подлуди гостуващите привърженици.

"Белия балет" е на втора позиция, като изостава от големия враг Барселона с 4 точки преди мача на каталунците срещу Атлетико (Мадрид). Хетафе е 14-и с 8 точки - 9 по-малко от "Кралския клуб".