Край на мита за "непобедимия" Байерн

Байерн (Мюнхен) най-накрая беше победен в Бундеслигата. Това стана този следобед, след като Аугсбург излъга шампионите с 1:0 в мач от 29-ия кръг на първенството, оставяйки горчив вкус у баварците преди реванша срещу Манчестър Юнайтед в Шампионска лига.

Единственото попадение в мача беше дело на Смолдерс в 31’, който се възползва от грешка на гостите в средата на терена и завърши бърза комбинация с точен удар в горния ъгъл.

Като цяло мачът беше много слаб за баварците, които за първи път от 2 години насам не успяват да отбележат в Бундеслигата. Това обаче не влияе на тяхното класиране, като отборът вече е шампион и със 78 точки има 23 аванс пред Борусия (Д).

Победата обаче е много ценна за Аугсбург, който се бори за място е Европа. Тимът е на 8-о място в класирането с 42 точки, но до края на сезона няма двубой с представител от топ 5 на Бундеслигата.

Байерн Мюнхен излезе с шокиращ състав, в който фигурираха имената на дебютантите Или Салахи и Митчел Вайзер, а също сред 11-те избранника на Гуардиола беше 18-годишният Пиер Емил Хьойберг. От обичайните титуляри на терена бяха единствено Нойер, Мартинес, Кроос, Швайнщайгер и Манджукич.

Това логично се отрази на играта на Байерн, като се допускаха чести грешки в средата на терена, които водеха до опасни контраатаки. Аугсбург изпусна няколко отлични шанса да поведе в резултата, като Нойер имаше повече работа от обикновено, спасявайки 4 удара на домакините.

Шампионите обаче се пропукаха в 31’. Баиер открадна топката в средата от Вайзер и, избягвайки няколко шпагата, успя да изведе Молдерс на добра позиция. Нападателят си нагласи топката и с топовен удар в горния ъгъл за 1:0.

До края на полувремето Байерн не направи нищо, за да стигне до равенството, а още след почивката Гуариола пусна Гьотце, за да освежи нападението си. На терена влезе още и Алаба, като това освежи играта, но не промени резултата.

Манджукич с глава беше близо до изравняване след хубаво центриране на Салахи, докато в 52’ Нойер отново трябваше да спасява своите, след като Ешвайн се озова очи в очи с него след грешка на Ван Буйтен.

На терена се появи и Томаш Мюлер, който в 77’ можеше да донесе точката, но вратарят успя да спаси неговият удар. Това беше и единственият точно отправен изстрел за Байерн през второто полувреме на двубоя.