Красив първи гол на Подолски доближи Интер до Европа (ВИДЕО)

Интер записа втора поредна победа в Серия А, след като спечели с 2:1 гостуването си на Удинезе, който половин час игра се съпротивляваше с деветима души на терена в първи двубой от междинния 33-ти кръг на Калчото.

„Нерадзурите“, играещи с резервния си син екип, имаха далеч повече положения и заслужено стигнаха до успеха, но домакините бяха сериозно отслабени от двата червени картона на Домици и Баду.

Отборът на Роберто Манчини, който през миналия уикенд надви Рома с 2:1 в дерби на „Джузепе Меаца“, вече има 48 точки и поне временно се извиси на седмо място в класирането и се доближи на две точки от зона „Лига Европа“. Естествено, Интер има мач повече от Торино, Дженоа, Фиорентина, които преди днес бяха с по-голям актив от миланския гранд; и тимовете в топ 5 на класирането.

4139808

Удинезе остава 13-ти с 38 пункта, без да се бори за място в евротурнирите и на цели 14 точки от зоната на изпадащите.

Интер бе по-активният отбор през цялото първо полувреме и създаде всички интересни положения за гол, въпреки че не успя да ги материализира. В 40-ата минута Домици от състава на домакините бе изгонен с втори жълт картон и това внесе допълнителен импулс в играчите на Интер.

4139807

До този момент изгодните ситуации пред вратата на Удинезе не можеха да се определят като стопроцентови голови положения, но след 40-ата минута до края на първата част цели три чисти възможности бяха пропилени от гостите.

Ернанес с шут извън границите на наказателното поле прати топката застрашително встрани гредата, а преди това Мауро Икарди фронтално срещу вратата от пет метра не можа да прокара кълбото покрай вратаря Орестис Карнезис. Родриго Паласио също имаше шанс да стреля в наказателното поле, но се забави и ударът му бе блокиран.

4139806

В 46-ата минута Ернанес овладя кълбото в наказателното поле и бе повален точно преди да стреля от отлична позиция. Защитникът на домакините Данило изби топката, но влезе остро в краката на бразилеца и реферът посочи бялата точка. Икарди бе точен от дузпата, за да даде аванс на Интер – 0:1 и 18-ти гол за Маурито в Серия А, с който той се изравнява на върха при голмайсторите с Карлос Тевес от Ювентус.

Радостта на „нерадзурите“ обаче бе кратка, защото още в 50-ата минута Алан центрира в наказателното поле и Антонио ди Натале изпревари защитниците, за да засече в мрежата и да изравни – 1:1.

Баду в 58-ата минута сътвори голяма глупост и в рамките на секунди си изкара два жълти картона, тъй като отправи бурни протести за първото си официално предупреждение. Така с деветима души на терена Удинезе не можеше да се надява на позитивен резултат.

В 65-ата минута Лукас Подолски с фантастичен фалцов изстрел от дъгата на наказателното поле отбеляза първия си гол с екипа на Интер и възстанови аванса на гостите. До края отборът на Роберто Манчини изпусна няколко добри възможности да направи успеха си още по-убедителен, но се задоволи и с победа 2:1.