Краси Георгиев и Равена крачат уверено в Европа

снимка: bgvolleyball.com

Родният национал Красимир Георгиев и неговият Порто Робур Коста Бундже (Равена) се класираха на 1/2-финалите на турнира за Купата на претендентите. "Червените лъвове" надвиха Бенфика (Лисабон) с Мирослав Градинаров в състава с 3:2 (25:21, 22:25, 18:25, 25:22, 16:14) в мач реванш от 1/4-финалната фаза, игран в португалската столица. В първия двубой помежду им италианският гранд се наложи над съперника с 3:1 гейма.

Центърът влезе в игра като резерва в третия и четвъртия гейм, оставайки на терена в целия пети гейм, и се разписа с 3 точки (1 блокада). Топреализатор бе Паул Бухегер с 21 точки (2 аса, 1 блокада), а 20 добави Никола Марешал (3 аса, 1 блокада). За Бенфика Миро Градинаров бе на игралното поле в първите два гейма и се отчете с 8 точки. Най-резултатен бе Милийя Мрдак с 19 точки (1 ас, 2 блокади), съобщава bgvolleyball.com.

За 1/2-финалната фаза, освен Равена, се класираха още Малийе Мили Пиянго (Анкара) и Газпром Югра-Сургут. Днес ще се изиграе последният двубой от 1/4-финалите между Олимпиакос (Пирея) с Тошко Алексиев в състава и белгийския Пар-ки Менен.