Кралят е жив! Безличен ПСЖ без Неймар отпадна безславно от могъщ Реал

Европейският клубен шампион Реал (Мадрид) продължава похода си към трети пореден трофей в Шампионската лига. "Белия балет" елиминира на 1/8-финалите ПСЖ, след като постигна успех и във втората среща на "Парк де Пренс". Тимът на Зинедин Зидан спечели с 2:1 в Париж, а в първия мач изкова ценен аванс от 3:1 и така с общ резултат 5:2 се класира на 1/4-финалите.

Головете за Реал отбелязаха Кристиано Роналдо и Каземиро, а между двамата Единсон Кавани съумя да изравни. Двубоят на "Парк де Пренс" можеше да завърши с много по-убедителна победа за "кралете", но на два пъти гредата спаси Алфонс Ареола. Ключовият момент в срещата бе в 66-ата минута, когато халфът на парижани Марко Верати бе изгонен с втори жълт картон. Тогава резултатът бе 1:0 за Реал, а ПСЖ набираше скорост.

Двата  тима започнаха срещата вихрено с атаки към двете врати така, както бе и в първия мач в Мадрид. Първата опасна голова ситуация бе на сметката на „Белия балет“. В 18-ата минута Марко Асенсио проби по десния фланг и центрира по земя към Рамос, а капитанът стреля към вратата. Ареола обаче показа блестящ рефлекс и предотврати опасността.

Атаките на ПСЖ бяха организирани главно от Анхел Ди Мария, който на няколко пъти пропусна да изведе тима си напред. Бившият играч на Реал стреля от пряк свободен удар в 36-ата минута, но не застраши вратата на Навас.

В ответната атака Карим Бензема сътвори най-опасната ситуация за Реал преди почивката. Защитата на ПСЖ допусна груба грешка и французинът се оказа очи в очи с Ареола, като се опита да вкара топката между краката му. Вратарят на домакините обаче я отби в корнер.

В 41-ата парижани опитаха да отговорят на предизвикателството, но центриране на Анхел Ди Мария попадна в ръцете на Навас. Само 2 минути по-късно Килиан Мбапе пропусна най-изгодното положение за състава на Унай Емери. Младият французин се озова на чиста позиция и стреля, вместо да подаде на Кавани, чакащ на празна врата. Ударът не бе проблем за Кейлор Навас, който запази вратата си суха.

Европейският клубен шампион създаде първата опасна възможност през втората част, когато Кристиано Роналдо пропусна перфектна възможност да открие резултата. Той изкара топката на сантиметри от гредата на Ареола след удар с глава.

Португалецът обаче се поправи в 52-ата минута и вдигна гостуващите фенове на крака, отбелязвайки за 1:0. В основата на головата атака бе Марко Асенсио, който задържа перфектно топката отляво и пусна гениален пас към Васкес. Той центрира меко на далечната греда, а там Роналдо надскочи бранителите на домакините и наниза третия си гол в двата мача до момента.

В 58-ата Кавани опита атрактивна странична ножица след пас на Мбапе, но топката се отби в бранител на гостите и излезе в корнер.

Интригата сякаш бе убита в 66-ата минута, когато Феликс Брих показа втори жълт, и съответно червен картон на Марко Верати. Халфът на домакините скочи срещу съдията да иска нарушение, но репликите му вбесиха рефера и той показа изхода на италианеца.

В 69-ата Марко Асенсио можеше да удвои аванса на Реал, но уцели страничната греда на Ареола след центриране от Бензема.

ПСЖ обаче се върна в играта в 71-ата минута, когато Кавани изравни. Тиаго Силва свали топката, а Пасторе я насочи към вратата на Навас. След поредица от щастливи рикошети, кълбото се удари в коляното на уругваеца и влетя в опразнената врата на „Кралския клуб“.

В 74-ата минута Карим Бензема направи втори пропуск в мача. Той и Кристиано Роналдо останаха двама на един срещу бранител на ПСЖ, но вместо да подаде, французинът реши да стреля. Ударът му бе блокиран и излезе в корнер.

Шест минути по-късно обаче Реал (Мадрид) узакони класирането си на четвъртфиналите с второ попадение. Лукас Васкес центрира отдясно, а Рабио изчисти кошмарно топката в краката на Каземиро. Халфът на гостите стреля, топката се отби в краката на Тиаго Силва и намери мрежата на Алфонс Ареола за 2:1.

До края на мача Иско можеше да вгорчи още повече живота на ПСЖ, но нацели гредата, а след това Роналдо и отново Франсиско Аларкон стреляха опасно към вратата на Ареола, но не сполучиха.

Така тимът на Унай Емери за втора поредна година отпадна на 1/8-финалите в Шампионската лига, а този на Зинедин Зидан продължава да мечтае за 13-ата.