Кралят бе на гилотината, но Юве не успя след мега драма

Реал Мадрид падна с 1:3 от Ювентус насред Мадрид и бе на косъм от сензационно отпадане от Шампионската лига. С общ резултат 4:3 "кралете" продължават към полуфиналите.

"Старата госпожа" изнесе велик мач и водеше с 3:0 до последната минута на продължението. Тогава реферът от Англия даде правилно дузпа за домакините. Буфон побесня и получи червен картон. Влезе Шчесни, който не успя да спаси удара на Роналдо и така Реал оцеля в супер драмата.

Торинци направиха наглед немислимото и до 61-ата минута навакса изоставането си от три гола след точни изстрели на Манджукич (2) и Блес Матюиди. Реал (Мадрид) се спаси от издънка в последния възможен момент, след като в 92-ата минута главният съдия Майкъл Оливър предприе смело решение и отсъди спорна дузпа за "белия балет". Всичко това предизвика бурните протести на гостите, като заради тях изгонен бе ветеранът Джанлуиджи Буфон.

С отговорната задача се нагърби Кристиано Роналдо, който отбеляза наказателния удар по безапелационен начин и присъедини Реал към компанията на Рома, Байерн и Ливърпул на полуфиналите в ШЛ.

Титаничната битка на "Бернабеу" започна по възможно най-добрия начин за непредубедения футболен запалянко. Ювентус изпълни план максимум, достигайки до първи гол още в 120-ата секунда. Първа крачка към така жадувания обрат положи Марио Манджукич. Хърватинът се измъкна от своя персонален пазач и с глава превърна в попадение акуратно центриране на Сами Кедира.

Видимо объркани от инкасирания ранен гол, "кралете" можеха да сътворят втора голяма беля в 7-ата минута. Пробив на Дъглас Коща завърши с остро подаване, което ако не бе навременната намеса на Навас, със сигурност се превръщаше във втори гол за "Старата госпожа".

Реал (Мадрид) се събуди от "зимния" си сън с настъпването на 10-ата минута, когато Лука Модрич изведе елегантно Гарет Бейл сам срещу стража на Ювентус. Джиджи Буфон обаче демонстрира голямата си класа, а опитът за добавка на уелсеца с пета, намери външната част на мрежата.

"Лос меренгес" намериха път към мрежата на своя опонент, като гол падна във фаталната 13-та минута. Завършващият удар бе на Иско, но миг по-късно се оказа, че испанският плеймейкър е в положение на засада.

Опасните положения се редуваха пред двете врати. В 15-ата такова имаше за тима на Юве, който като по чудо вече не водеше с 0:2. Макар и малко късметлийски, Манджукич отигра едно центриране от корнер, което за негово съжаление попадна право в обсега на Навас. Неприятности връхлетяха Масимилиано Алегри малко след това, когато разбра, че Матиа Де Шилио е контузен и трябва да бъде принудително заменен. Така на терена се наложи да влиза опитният швейцарец - Стефан Лихтщайнер.

Реал беше близо до изравняването и в 35-ата минута, когато Кристиано Роналдо демонстрира сериозни организаторски качества и пусна хитро зад отбраната за Иско. Франсиско Аларкон не загуби време и шутира на мига, но отново отлично позициониран бе стражът на гостите.

Храмът на "кралете" бе шокиран за втори път в рамките на 36 минути. Ювентус стигна до втори гол в мача, при общо взето идентична на първото попадение ситуация. Стефан Лихтщайнер се справи по фланга с Марсело, след което центрира в полето на Реал. Марио Манджукич спечели въздушния двубой срещу Карвахал, след което майсторски насочи с глава в мрежата на Навас.

Домакините можеха да се оттеглят на почивка една идея по-доволни от себе си, ако в 44-ата минута Рафа Варан не бе ударил гредата. Френският национал скочи над всички след центриране на Кроос, но изстрелът му не посети мрежата на безпомощния в тази ситуация Буфон.

На полувремето наставникът на Реал прибегна до две смени. Зизу извади неубедителните Каземиро и Бейл, като вместо тях в игра гласува доверие на Асенсио и Лукас Васкес.

Публиката и играчите на Реал (Мадрид) имаха претенции към главния съдия Майкъл Оливър, който според тях трябваше да изгони заради излишна грубост автора на две попадения за гостите - Марио Манджукич. Британският рефер обаче подмина ситуацията с мълчание.

Ювентус организира с лекота поредна опасна атака в 58-ата минута. Най-сетне шанс за изстрел се откри и пред Гонзало Игуаин, който шутира от границата на наказателното поле, но бе отказан след блестяща изява на Кейлор Навас.

И след като се бе проявил в страхотна светлина секунди по-рано, Кейлор Навас допусна уникална грешка, която доведе до трети гол в мрежата на "кралете". Костариканецът изпусна топката след центриране на Дъглас Коща и притичалият наблизо Матюиди отбеляза в опразнената врата.

Емблематичният Джиджи се наложи да спасява Юве за пореден път в 77-ата минута. Италианският национал покри долния си ляв ъгъл и с една ръка отрази много добре пласиран изстрел на Иско. Миг по-късно, Рафа Варан пък не можа да реализира при втората открила се пред него възможност за гол.

Кристиано Роналдо можеше да спаси своя тим пет минути преди края, когато оползотвори подаване на Карвахал и отправи изстрел с глава. За негово съжаление, коженото кълбо не намери целта.

Голямата драма в този мач настъпи във възможно най-последната секунда на мача. Реал (Мадрид) предприе отчаяна атака. Марсело центрира към намиращия се на далечната греда Роналдо, който майсторски свали с глава за Лукас Васкес. Миг преди да нанесе голов изстрел, испанският национал бе съборен от Меди Бенатия и главният съдия Майкъл Оливър не се поколеба да отсъди дузпа. Случилото се вбеси до краен преде звездите на "Старата госпожа", които бурно поискаха обяснение от британеца за неговите действия. Всичко това доведе и до червен картон за легендата Буфон и принудително влизане на резервата Войтех Шчесни!

С отговорната задача естествено се нагърби Кристиано Роналдо, който с безапелационно изпълнение отбеляза безценния гол за "лос меренгес", който прати европейския клубен шампион в полуфиналната фаза на ШЛ.