Краля изведе Кливланд до драматичен обрат срещу Клипърс (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

ЛеБрон Джеймс бе в основата на успеха на своя тим Кливланд Кавалиърс със 118:113 след продължения над Лос Анджелис Клипърс. Краля наниза 39 точки, за да осигури четвърта поредна победа на вицешампионите, докато тимът на Док Ривърс записа седмо поредно поражение. Трикратният шампион на НБА взриви "Куикън Лоунс Арена" с невероятна ключова стрелба в последните секунди, която се оказа от решаващо значение за победата.

ЛеБрон допълни впечатляващото си представяне с 14 борби, 6 асистенции, 1 отнета топка и 6 грешки за 46 игрови минути. Кевин Лав помогна с 25 точки и 7 борби, докато Дуейн Уейд влезе като резерва с 23 точки, 11 борби, 5 асистенции, 2 чадъра и 1 отнета топка.

За Клипърс Блейк Грифин бе най-резултатен с 23 точки и 12 борби. ДеАндре Джордан също записа "дабъл-дабъл" с 20 точки и 22 борби, докато Остин Ривърс вкара 16 точки при стрелба 6/18.

Кавс са с 9 успеха и 7 поражения, а Клипърс имат в актива си 5 победи и 9 загуби.